Menu

Koszykarze po porażkach

Porażkami kończą ten rok kalendarzowy nasze ekstraklasowe zespoły koszykarskie. Miasto Szkła Krosno uległo na wyjeździe Polpharmie Starogard Gdański 71-85. Wpływ na porażkę miała trzecia przegrana przez krośnian kwarta 11-20. Najwięcej punktów dla Miasta Szkła zdobył Royce Woolridge 14, a dla gospodarzy Michael Hicks 23.

Z kolei Siarka Tarnobrzeg uległa w swojej hali Enerdze Czarnym Słupsk 76:89. Do przerwy siarkowcy przegrywali już różnicą 15 punktów. 24 punkty dla gospodarzy zdobył Travis Releford, a Tomasz Wojdyła popisał się double-double - miał 14 pkt i 11 zbiórek. Najskuteczniej wśród gości zagrał Chavaughn Lewis zdobywca 16 punktów.

Do niespodzianki doszło w I lidze koszykarzy. Lider tabeli Max Elektro Sokół Łańcut przegrał w Radomiu z rezerwą ROSY 81-87. Spotkanie było bardzo zacięte i wyrównane. Po dwóch kwartach gospodarze prowadzili siedmioma punktami, kolejną przegrali trzema, by w ostatniej odsłonie zwyciężyć dwoma oczkami. Najwięcej punktów dla łańcucian zdobył Marcin Sroka 22, a dla ROSY Filip Zegzuła 23. To druga porażka Sokola w obecnych rozgrywkach I ligi. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego kończą jednak rok na I miejscu w tabeli dzięki temu, że druga w tabeli Spójnia Stargard uległa w Gliwicach GTK 73-82.