Menu

Resovia nie zdobyła Berlina

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali na wyjeździe z Berlin Recycling Volleys 2:3 (20:25, 22:25, 25:21, 25:20, 13:15) w meczu 5. kolejki grupy B Ligi Mistrzów. To trzecia porażka rzeszowian w tych rozgrywkach.

Berlin Recycling Volleys: Sebastian Kuehner, Robert Kromm, Aleksandar Okolic, Paul Carroll, Ruben Schott, Graham Vigrass - Luke Perry (libero) - Tsimafei Zhukouski, Wouter Ter Maat, Felix Fischer.

Asseco Resovia Rzeszów: Dawid Dryja, Marko Ivovic, Thibault Rossard, Johen Schoeps, Fabian Drzyzga, Marcin Możdżonek - Damian Wojtaszek (libero) - Thomas Jaeschke, John Gordon Perrin, Bartłomiej Lemański.

Siatkarze Resovii dobrze radzili sobie z niemieckim zespołem przez znaczną część pierwszego seta. Prowadzili nawet różnicą czterech, pięciu punktów. Gospodarze przejęli jednak inicjatywę, wyrównali (14:14) i nie oddali jej do końca pierwszej części spotkania. Drugi set był podobny. Zawodnicy Asseco, mimo wyrównanej gry, ponownie ulegli gospodarzom.

Natomiast dwa kolejne sety należały do siatkarzy z Rzeszowa. Okazali się skuteczniejsi. Trzeci set wygrali różnicą czterech, a kolejny pięciu punktów.
Po wyrównanej rywalizacji obu drużyn w piątym secie lepsi byli jednak siatkarze berlińscy.

W poprzednich meczach grupy B Resovia dwukrotnie przegrała 0:3 z włoskim zespołem Cucine Lube Civitanova. Wcześniej rzeszowianie wygrali u siebie z Berlin Recycling Volleys 3:2, a na wyjeździe pokonali mistrza Czech Duklę Liberec również 3:2.

Rywalizacja w fazie grupowej potrwa do 1 marca. Awans do 1. rundy play off uzyskają po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy oraz dwie ekipy z trzecich miejsc z najlepszym bilansem. Jeśli z tego grona zostanie wyłoniony organizator turnieju finałowego, prawo gry uzyska kolejna drużyna z trzeciego miejsca.
Final Four LM odbędzie się 29-30 kwietnia w Rzymie.

Pomeczowe wypowiedzi trenera Asseco Resovii Andrzeja Kowala, środkowego Resovii Marcina Możdżonka i niemieckiego atakującego Resovii Jochena Schopsa. Rozmawia Grzegorz Leśniak.