Audycje
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Co sprzedawać na Allegro?

20 wrz · 09:14
Co sprzedawać na Allegro?

Allegro to największy portal aukcyjny w Polsce, który niezmiennie cieszy się olbrzymią popularnością wśród e-konsumentów. Na platformie możesz handlować niemal wszystkim, jednak nie oznacza to, że każdy pomysł przyniesie Ci zyski. Przeczytaj poradnik i dowiedz się, co sprzedawać na Allegro.

Na Allegro może dziś sprzedawać niemal każdy. Dostęp do olbrzymiej bazy klientów, sprawia jednak, że na portalu mamy do czynienia z ogromną konkurencją. Niełatwo zatem wybrać produkty, które będą się sprzedawać. Aby znaleźć odpowiedni asortyment, skorzystaj z poniższych porad.

Wykorzystaj siłę danych

Analiza rynku to podstawa przy wyborze produktów do sprzedaży. W jej przeprowadzeniu pomoże Ci bezpłatne narzędzie Google Trends, które służy do obserwowania popularności fraz w wyszukiwarce. W ten sposób sprawdzisz, czego najchętniej poszukują użytkownicy w danym momencie. Dzięki temu nie tylko dowiesz się, jaki potencjał mają poszczególne produkty na przestrzeni całego roku, ale także jak reagują na sezonowość.

Zajrzyj do raportów

Na Allegro możesz sprzedawać w wielu kategoriach. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, które z produktów cieszą się największą popularnością w Internecie, zajrzyj do raportów dotyczących sprzedaży online. Według zestawienia „E-commerce w Polsce 2021” do najchętniej kupowanych artykułów w Internecie zaliczają się:

  • odzież i dodatki,
  • obuwie,
  • kosmetyki,
  • książki, płyty i filmy,
  • sprzęt RTV i AGD.

Przetestuj pomysł na biznes w ramach dropshippingu

Dobrym pomysłem na przetestowanie asortymentu bez zbędnego ryzyka i zweryfikowanie, które artykuły sprzedają się najlepiej, jest sprzedaż w dropshippingu. W tym modelu jako sprzedawca odpowiadasz jedynie za obsługę zamówień i promocję, a wysyłką towaru i jego magazynowaniem zajmuje się hurtownia. Nie musisz zatem kupować produktów wcześniej i narażać się na straty.

Co sprzedawać na Allegro?

Zabawki i artykuły dziecięce

Produkty dla dzieci zawsze cieszą się dużym popytem, a w okresie świątecznym ich sprzedaż jeszcze wzrasta. W tej kategorii masz także duże pole do popisu, jeśli chcesz wyróżnić Twój asortyment – możesz sprzedawać np. zabawki drewniane lub ekologiczne artykuły dziecięce.

Produkty spożywcze

Pandemia sprawiła, że konsumenci coraz chętniej wybierają zakupy spożywcze online, co daje Ci dostęp do dużego grona odbiorców. Na Allegro możesz sprzedawać różnorodne artykuły spożywcze, np. miody, przetwory, herbaty czy słodycze. Popularnością cieszą się także produkty rzadziej dostępne stacjonarnie, np. bezglutenowe czy dla diabetyków.

Zestawy prezentowe

Gotowe propozycje prezentowe to ułatwienie dla kupujących, którzy szukają na Allegro podarunków dla bliskich i znajomych. Odpowiednio skomponowane zestawy i kosze prezentowe sprawdzą się jako pomysł na biznes nie tylko w okresie świątecznym, ale także jako upominki z okazji urodzin, imienin lub innych uroczystości.

Mała elektronika

Sprzedaż dużego i drogiego sprzętu może być uciążliwa ze względu na przesyłkę towaru do klienta czy magazynowanie. Dobrym pomysłem jest zatem sprzedaż elektroniki o mniejszych gabarytach: tabletów, czytników e-booków, smartwatchy czy urządzeń do pielęgnacji. Możesz także postawić na akcesoria, np. etui na telefony, szkła hartowane czy przejściówki.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze asortymentu na Allegro?

Sezonowość

Niektóre produkty cieszą się wysokim popytem przez cały rok i nie poddają się sezonowości. Inne z kolei (np. artykuły ogrodowe czy remontowe) notują szczególnie wysokie wyniki sprzedażowe o określonych porach roku. Aby uniknąć tzw. martwych okresów, warto poszerzyć ofertę o produkty, które pozwolą Ci utrzymać sprzedaż na określonym poziomie przez cały rok. Jeśli np. sprzedajesz sprzęt narciarski zimą, w cieplejszych okresach możesz zaoferować klientom rolki lub inne artykuły sportowe.

Konkurencja

Popularność wielu produktów przekłada się także na dużą konkurencję wśród sprzedawców. W takim przypadku trudniej jest się przebić. Możesz także celować w niszę, gdzie konkurencja jest mniejsza. Pamiętaj jednak, że przy zbyt niszowym asortymencie możesz mieć problem z dotarciem do odpowiednio dużej liczby klientów.

Częstotliwość zwrotów

Sprzedając na Allegro, musisz się liczyć ze zwrotami. Zazwyczaj wiążą się one z pewnymi obciążeniami finansowymi. Pamiętaj, że niektóre branże (np. odzieżowa, obuwnicza czy elektroniczna) są szczególnie podatne na zwroty, w innych z kolei zdarzają się one rzadziej.

Prowizja od sprzedaży

Każda transakcja na Allegro wiąże się z pobraniem prowizji przez platformę. Jest ona zależna m.in. od kategorii, w której wystawiasz produkty. Zanim wybierzesz zatem asortyment, sprawdź wysokość prowizji dla poszczególnych kategorii.

Sprzedawaj na Allegro ze Sky-Shop

Zastanawiasz się co sprzedawać na Allegro i co jest najważniejsze w tego typu działalności? Odpowiedni wybór asortymentu to tylko jeden z elementów, które pomogą Ci odnieść sukces  Jeżeli chcesz usprawnić swoją pracę, wybierz oprogramowanie Sky-Shop. Platforma e-commerce oferuje dwukierunkową integrację z Allegro, dzięki której zautomatyzujesz obsługę aukcji na portalu. Integracja pozwala na:

  • automatyczne pobieranie zamówień, zamykanie i wznawianie aukcji oraz aktualizację cen,
  • masowe zarządzani aukcjami,
  • obsługę sprzedaży na Allegro i w innych kanałach z poziomu przejrzystego panelu administracyjnego.

Dodatkowo możesz skorzystać ze specjalnej oferty dla klientów Sky-Shop i otrzymać 0% prowizji na start, 100 darmowych wyróżnień oraz 500 zł do wydania na dowolne zakupy na Allegro.

fot. sponsor

20 września ·  09:14

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez