Audycje
RADIOWY KINEMATOGRAF

„Disco Boy” międzynarodowa produkcja filmowa na Podkarpaciu

21 paź · 12:51
„Disco Boy” międzynarodowa produkcja filmowa na Podkarpaciu

„Disco Boy” to kolejny film fabularny realizowany w województwie podkarpackim. Produkcja ta ma jednak wyjątkowy charakter, po raz pierwsze w naszym regionie powstaje duży międzynarodowy film, przygotowywany przez ekipy z Francji, Włoch i Polski.

Giacomo Abbruzzese scenarzysta i reżyser „Disko Boy” opowiada historię Białorusina Aleksieja, który przekracza nielegalnie granice i dociera do Paryża. W poszukiwaniu nowego życia zaciąga się do Legii Cudzoziemskiej i zrobi wszystko, aby uzyskać obiecany mu francuski paszport. W Delcie Nigru jego oddział usiłuje uwolnić porwanych przez rebeliantów francuskich pracowników firmy naftowej. Wtedy też Aleksiej spotyka Afrykańczyka Jomo. Ich losy nieoczekiwanie połączą się i przetrwają poza granicami życia i śmierci.

Główną rolę w filmie „Disco Boy” gra Franz Rogowski niemiecki aktor, tancerz i choreograf. W obsadzie filmu znaleźli się także polscy aktorzy Michał Balicki i Robert Więckiewicz.

Polska część zdjęć do „Disco Boy” była realizowana na Podkarpaciu. Ekipa filmowa wybrała plenery na terenie Gminy Sanok. Plan zdjęciowy zlokalizowany został na rynku w Mrzygłodzie oraz w Tyrawie Solnej obok Mariny nad Sanem.

Film uzyskał dofinansowanie z Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego w 2020 roku.

Środki pochodzą z budżetów Województwa Podkarpackiego, Miasta Rzeszów i Wojewódzkiego Domu Kultury.

Relacja z planu filmowego Adama Głaczyńskiego.

--:--
--:--

Fot. M. Woźny

21 października ·  12:51

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez