Audycje
DYSKUSYJNY KLUB RADIOWY

Dni Wielopola Skrzyńskiego

2 sie · 09:05
Dni Wielopola Skrzyńskiego

Od kilkunastu lat Wielopole ożywia pamięć o swoim krajanie, znanym artyście przygotowując festiwale teatrów, doprowadzając do odnowienia starej plebanii, gdzie Tadeusz Kantor się urodził i wychowywał, a także - tworząc w tym miejscu multimedialny Ośrodek Dokumentacji i Historii Regionu - Muzeum Tadeusza Kantora.

Nic dziwnego, że do tego miejsca przybywają twórcy teatru alternatywnego z całego kraju, i zza granicy. Ostatnio przy okazji Dni Wielopola Skrzyńskiego podczas przedsięwzięcia pod hasłem "Latający Teatr Kantorowi" przygotowali spektakl "Kantor tu jest" pod kierunkiem Magdaleny Miklasz. Reżyserka ma na swoim koncie wiele realizacji na profesjonalnych scenach m.in. Warszawy, Krakowa, Poznania czy Wałbrzycha. W naszym regionie znana jest z plenerowych inscenizacji w rejonie dworca w Dynowie.

Po premierze "Kantor tu jest" zapytałem jego twórców o kantorowskie inspiracje w ich działalności teatralnej. Posłuchajmy zatem zapisu dyskusji i fragmentów spektaklu, którego premiera miała miejsce w Wielopolu Skrzyńskim 9 lipca 2021 roku.

Audycja Romana Adamskiego.

--:--
--:--
2 sierpnia ·  09:05

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez