Audycje
OKOLICE KULTURY

Ekipa filmu „Zdrój” poszukuje statystów

13 paź · 18:26
Ekipa filmu „Zdrój” poszukuje statystów

Studenci Łódzkiej Szkoły Filmowej realizują w Bieszczadach film dyplomowy i poszukują statystów.

Film „Zdrój” jest adaptacją powieści Barbary Klickiej o tym samym tytule. To historia rozpięta na granicy gatunków, między komedią a dramatem. Realizmem a koszmarem sennym. I o granice też pytająca. Granice między zdrowiem a chorobą, pomocą a przemocą, poddawaniem się leczeniu a życiową biernością i bezradnym zapadaniem się w tym, co przynosi los.

„Zdrój” opowiada historię młodej kobiety – Oli, która po przebyciu choroby nowotworowej trafia do sanatorium. Wraz z upływem czasu, kobieta czuje się coraz bardziej osaczona przez środowisko kuracjuszy oraz lekarzy. W końcu orientuje się, że to miejsce, zamiast wspierać jej wyzdrowienie, zaczyna rujnować ją fizycznie i psychicznie. Próbuje się ratować. Jednak jedyną szansą na odzyskanie pełnej swobody jest zaakceptowanie jej przeszłości.

Ekipa filmu poszukujemy statystów w wieku 60+. Zdjęcia odbędą się w Bieszczadach, w Polańczyku w terminie 19, 20, 26, 27, 28.10. Zadaniem statystów będzie zagranie kuracjuszy w sanatorium, którego pacjentką jest również jego główna bohaterka. Będą to sceny z życia codziennego sanatorium, dancingu oraz zajęć na basenie.

Pobyt na planie to ciekawe doświadczenie i możliwość zobaczenia kulis realizacji filmu oraz wielka pomoc dla studentów wchodzących w świat branży. Podczas statystowania będzie także szansa na spotkanie aktorów, którzy również biorą udział w projekcie, m.in. Julia Wyszyńska, Tomasz Włosok, Barbara Dembińska, Mirosława Olbińska.

Zgłoszenia wraz ze zdjęciem można przesłać na adres mailowy: m.kamerdula@student.filmschool.lodz.pl

O filmie „Zdrój” rozmawiają Antonina Haber i Adam Głaczyński.

Poszukiwani statyści 60+ do filmu „Źródło”.

--:--
--:--

Fot. materiały prasowe

13 października ·  18:26

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez