Audycje
RADIOWA GALERIA POD ZEGAREM

Marcin Walko w Radiowej Galerii Pod Zegarem

8 kwi · 09:47
Marcin Walko w Radiowej Galerii Pod Zegarem

W „Radiowej Galerii Pod Zegarem” prezentujemy fotografie Marcina Walko. To jeden z najbardziej utalentowanych fotografów młodego pokolenia w naszym regionie.

Artysta pochodzi z Niska, gdzie urodził się w 1987 roku. Studiował dziennikarstwo i komunikację społeczną w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (Dyplom pierwszego stopnia – Fotografia wojenna – studium wojny, punctum fotografii) Wielbiciel struktur, krzywych, pionów i poziomów w krajobrazie. Z pasją, zamiłowaniem i uwielbieniem odkrywa starą część Europy, początki jej powstania – Bałkany. W miejscach pomieszania kultury i języka. Ma za sobą dekadę twórczości fotograficznej. W poszukiwaniu unikalnych „endemicznych” miejsc, a jednocześnie w obawie o dynamikę zmian zachodzących w krajobrazie stworzył cykl „Europa w ciszy”, który zawiera przekrój fotografii krajobrazowej z całej Europy. Wielokrotnie nagradzany i honorowany w najważniejszych konkursach o randze międzynarodowej i krajowej, m.in.: Monovisions Photography Awards, Monochrome Awards, Neutral Density Awards, Discover Europe, Międzynarodowy Fotograf Roku.

Jego zdjęcia były publikowane w czasopismach w Polsce i za granicą. W czerwcu 2016 roku został okrzyknięty „Inspiracją” magazynu „Szeroki Kadr”. W roku 2018 jako jedyny Polak dokumentował marsz ku pamięci ofiar masakry w Srebrenicy w Bośni i Hercegowinie. Nagrodzony za reportaż „Parcela M11". Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki i sztuki.

Z fotografem rozmawiał Adam Głaczyński.

--:--
--:--

www.marcinwalko.pl

8 kwietnia ·  09:47

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez