Audycje
GOŚĆ DNIA

Krzysztof Kaszuba o rankingu 100. Największych Firm Podkarpacia

29 wrz · 08:30
Krzysztof Kaszuba o rankingu 100. Największych Firm Podkarpacia

Aż 65. firm z listy Stu Największych Firm Podkarpacia, przygotowanej według przychodów ze sprzedaży w 2021 roku, znacząco poprawiło swoje wyniki. Według gościa Kalejdoskopu, ekonomisty Krzysztofa Kaszuby pomysłodawcy rankingu, to znaczy, że podkarpackie firmy bardzo dobrze poradziły sobie w trudnym czasie pandemii i są aktywnymi graczami na rynku europejskim i światowym.

Złotą Setkę Firm ogłoszono wczoraj podczas uroczystej gali zorganizowanej przez dziennik "Nowiny" w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie. Na pierwszych  miejscach zestawienia znalazły się spółki: Orlen Paliwa z Widełki i PGE Obrót S.A. z Rzeszowa. Przedstawiono też listy Największych Przedsiębiorstw Podkarpacia według innych wskaźników ekonomicznych. Liderem zestawienia, według dynamiki ze sprzedaży w 2021 roku, została spółka Polimarky z Rzeszowa, a Asseco Poland został liderem listy spółek giełdowych Podkarpacia wg kapitalizacji na koniec 2021 roku.

Największym zaskoczeniem były dla  Krzysztofa Kaszuby znakomite wyniki firmy BorgWarnerPoland z Jasionki, która uplasowała się na 3 miejscu  w rankingu. Nasz gość chwali też firmę Superior Industries Production Poland ze Stalowej Woli, która zadebiutowała w zestawieniu na 5. miejscu.

"Nowiny" ogłosiły Złotą Setkę Firm Podkarpacia po raz 16.

Z Krzysztofem Kaszubą rozmawiała Anna Leśniewska.

--:--
--:--

fot. archiwum

29 września ·  08:30

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez