Audycje
SPRAWA W TOKU

Jak zaradzić problemowi mieszkańców nowego rzeszowskiego osiedla?

4 sty · 14:45
Jak zaradzić problemowi mieszkańców nowego rzeszowskiego osiedla?

W audycji „Sprawa w Toku” emitowanej 3 stycznia 2022 roku postanowiliśmy pomóc mieszkańcom nowego rzeszowskiego osiedla Wzgórza Staroniwskie, którzy poskarżyli się nam na niedogodności w przemieszczaniu się.

Chcąc pieszo dostać się do najbliższego przystanku autobusowego, muszą nadrobić nawet do kilometra drogi. Podobnie, dla części z nich, droga do pobliskich hipermarketów wydłuża się o kilkaset metrów. Okazuje się to sporym wyzwaniem dla osób starszych, czy niepełnosprawnych, a także dla rodziców z małymi dziećmi w wózkach. Niektórzy mieszkańcy, ryzykują własnym zdrowiem i wspinają się po kilkumetrowej skarpie z chodnika na ulicę lub odwrotnie. Wystarczyłoby w kilku miejscach zbudować schodki.

W audycji dociekaliśmy, komu zabrakło wyobraźni w planowaniu infrastruktury osiedla i czy jest szansa, żeby poprawić komfort życia mieszkańców.

Gośćmi przy telefonie byli: Adam Węgrzyn prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Projektant, która wybudowała Osiedle Wzgórza Staroniwskie, Joanna Cyran administratorka Osiedla i Maciej Chłodnicki z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Audycję przygotowała i prowadziła Iwona Piętak.

Relacja dźwiękowa Iwony Piętak.

--:--
--:--

Rozmowa z gośćmi audycji.

--:--
--:--

Fot. archiwum

4 stycznia ·  14:45

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez