Audycje
ZAMKOLANDIA

„Koncert zwierząt” – premiera w Teatrze Maska

11 lis · 11:53
„Koncert zwierząt” – premiera w Teatrze Maska

Teatr Maska w Rzeszowie przygotował nowe przedstawienie. „Koncert zwierząt” to historia, która zdarzyła się w pewnym gospodarstwie na wsi. Oto pewnego dnia zwierzęta z wiejskiego podwórka zostają same. Ich gospodarz, który się nimi zajmował i decydował o wszystkim, znika na dobre. Sytuacja nagłej samodzielności nie jest łatwa. Każdy mieszkaniec podwórka próbuje sobie z nią poradzić na swój sposób – jedni zamierzają udowodnić, że to oni powinni teraz rządzić, inni szukają winnych zamieszania, a jeszcze inni bardzo się boją. Nikt nikogo nie słucha i bez przerwy wybuchają kłótnie. I kiedy wydaje się już, że wiejskie podwórko na zawsze pogrąży się w chaosie, zjawia się ktoś, kto potrafi spojrzeć na wszystko inaczej. Alpaka, bo o niej mowa, jest przybyszem z innego kraju. Uczy wiejskie zwierzęta przytulania, serdeczności i... medytacji. Wpada także na pomysł przygotowania specjalnego koncertu dla gospodarza, który po pobycie w szpitalu wraca do domu. Wspólne działania mają być dla zwierząt nie tylko okazją do wspaniałej zabawy, ale także sposobem na opowiedzenie o swoich życzeniach, obawach i marzeniach.

Autorem scenariusza i reżyserem spektaklu jest Tomasz Man. Tak opowiada o „Koncercie zwierząt” w rozmowie z Adamem Głaczyńskim:

--:--
--:--

W spektaklu koncert zwierząt występuje 6 aktorów: Jadwiga Domka, Maciej Owczarek, Andrzej Piecuch, Natalia Zduń a także Anna Złomańczuk i Kamil Dobrowolski. Anna Złomańczuk i Kamil Dobrowolski mówią o postaciach, które grają. Anna Złomańczuk jest w spektaklu min. alpaką, a Kamil Dobrowolski gra gospodarza, który początkowo nie jest dobry dla zwierzą w swoim gospodarstwie, ale zmienia się pod wpływem trudnej dla siebie sytuacji.

--:--
--:--

W spektaklu występuje bardzo dużo zwierząt. To krowa, koń, kury, kogut, owce, kota i psa, a także alpaka. Jak aktorzy poruszają lalkami? W jaki sposób je ożywiają? mówi o tym Anna Złomańczuk:

--:--
--:--

„Koncert zwierząt” to historia, która zainteresuje zarówno najmłodszych widzów, jak i nieco starszych, ale też dorosłych.

Zachęcamy dzieci do częstego odwiedzania Teatru Maska, a także brania udziału w rozmaitych zajęcia teatralnych oraz przygotowywania własnych przedstawieni. Jak się do takiej zabawy w teatr przygotować? gdzie uczyć się teatru i ciekawie spędzać czas? Wiele specjalnych zajęć organizuje Teatr Maska, w Masce także czekają widzów nowe przedstawienia. Mówią o nich dyrektorzy Teatru Monka Szela i Przemysław Jaszczak:

--:--
--:--

Premiera spektaklu „Koncert zwierząt” 14 listopada o godz. 16.30 i 18.30

Fot. Teatr Maska

11 listopada ·  11:53

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez