Audycje
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Kremy z witaminą C: wszystko, co musisz wiedzieć

1 lut · 12:49
Kremy z witaminą C: wszystko, co musisz wiedzieć

Rozpromieniają skórę, nadając jej zdrowy glow – kremy z witaminą C rozjaśniają i rewitalizują cerę. Chronią przed zmarszczkami. Są idealne na co dzień, ponieważ działają antyoksydacyjnie. Zwalczają wolne rodniki, które uwalniają się w skórze pod wpływem światła słonecznego. Są dla niej jak tarcza ochronna przed czynnikami zewnętrznymi. Mogą być stosowane przez osoby w każdym wieku, od nastoletniego włącznie. Co trzeba wiedzieć przed wyborem właściwego produktu? Którą pochodną witaminy C w kremie wybrać dla siebie?

Jak działa witamina C? Do jakich cer poleca się kremy z jej zawartością?

Witamina C jest polecana przede wszystkim do cer zmęczonych, poszarzałych, dojrzałych, naczyniowych i z przebarwieniami. Ale ponieważ działa mocno antyoksydacyjnie, kremy z witaminą C są często określane jako anti-pollution – są wskazane również dla młodszych osób, które chcą przeciwdziałać przedwczesnemu pojawianiu się pierwszych zmarszczek w wyniku zanieczyszczenia środowiska. Pod adresem https://cosibella.pl/pol_m_Twarz_Kremy_Kremy-z-witamina-C-29066.html znajdziesz szeroką selekcję sprawdzonych produktów.

Kremy z witaminą C:

  • działają przeciwstarzeniowo i antyoksydacyjnie, chroniąc przed szkodami wyrządzanymi przez światło,
  • redukują drobne linie i zmarszczki mimiczne,
  • uszczelniają naczynia krwionośne, dlatego wyciszają zarumienioną skórę i wyrównują jej koloryt,
  • rozjaśniają przebarwienia,
  • dodają skórze blasku, rozpromieniają zmęczoną cerę,
  • naprawiają szkody, jakie na skórze wywołują stres, zmęczenie, palenie tytoniu, niewłaściwa dieta czy nadmierna ekspozycja na słońce.

Po którą formę witaminy C w kremie sięgnąć?

Witamina C w kremie może mieć różną chemiczną formę. Najpowszechniejszą i zarazem przynoszącą najszybsze rezultaty postacią jest czysty kwas L-askorbinowy, który błyskawicznie rozświetla skórę – od razu od nałożenie kremu na twarz zauważysz rozświetlenie cery. Jednak forma ta nie jest stabilna, co oznacza, że produkty szybko po otwarciu tracą aktywność. Minusem jest też to, że kremy z kwasem L-askorbinowym koniecznie muszą mieć niskie pH, ponieważ tylko w takim środowisku kwas składnik będzie aktywny. Z kolei produkty o niskim pH mogą być drażniące dla cer bardzo wrażliwych, dlatego nie nadają się pielęgnacji delikatnych skór.

Pochodne witaminy C, takie jak etylowany kwas askorbinowy (3-0-Ethyl Ascorbic Acid, tetraizopalmitynian askorbylu (Tetrahexyldecyl Ascorbate) lub glukozyd askorbylu (Ascorbyl Glucoside) wykazują wyższą stabilność. Witamina C w ultrastabilnej formie etylowej ma też lepszą przenikalność, ale na efekty trzeba poczekać dłużej niż w przypadku czystego kwasu. Cierpliwość jednak się opłaca. Regularne stosowanie kremu ze stabilną witaminy C przyniesie satysfakcjonujące efekty pielęgnacyjne, jednak w nieco dłuższym czasie. Składnik w kremie będzie nadal aktywny biologicznie – nawet po tygodniach od otwarcia słoiczka. Na stronie https://cosibella.pl/pol_m_Skladniki-aktywne_Witamina-C-403.html znajdziesz najlepszą selekcję kosmetyków ze stabilną formą witaminy C.

O czym trzeba koniecznie pamiętać, stosując witaminę C w kremie?

Kremy z czystym kwasem L-askorbinowym mogą podrażniać delikatną skórę i działać fotouczulająco. Dlatego zalecane są raczej na noc. Podczas kuracji rozjaśniających bezwzględnie stosuj kremy z filtrem ochronnym. Pamiętaj też, by nie łączyć witaminy C z większością kwasów złuszczających i retinolem, ponieważ składniki stosowane razem mogą prowadzić do mocnego podrażniania skóry .

Kremy z witaminą C na dzień zawierają zazwyczaj pochodną kwasu L-askorbinowego, na przykład sól magnezową fosforanu askorbylu lub glukozyd askorbylu, które nie podrażniają. Mają też wbudowane filtry SPF. Jeśli jednak wybrany krem na dzień nie jest wzbogacony w ochronę UV, koniecznie zadbaj o dodatkową protekcję przed słońcem i to nie tylko ze względu na działanie witaminy C. Stosowanie kremów przeciwsłonecznych powinno być ostatnim krokiem w dziennej pielęgnacji każdej cery – również w dni zimowe i pochmurne, ponieważ promieniowanie słoneczne przenika przez grubą warstwę chmur.

Zajrzyj na Cosibella.pl, by dowiedzieć się więcej na temat nowoczesnej pielęgnacji!

1 lutego ·  12:49

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez