Audycje
PIĘĆ PYTAŃ DO...

Pięć pytań do... czyli radiowe portrety twórców i artystów z Niska cz. 4 – Marcin Walko

23 lip · 12:30
Pięć pytań do... czyli radiowe portrety twórców i artystów z Niska cz. 4 – Marcin Walko

Czy ktoś, kto często opuszcza swoje miejsce zamieszkania, dowodzi,że to miejsce nie jest dla niego ważne ? Nie koniecznie przecież do swojego miasta do Niska zawsze wraca i jest ono dla niego niczym...źródło.Źródło, które pozwala dostrzec gdzie indziej niezwykłe miejsca, odnaleźć wyjątkowych ludzi, uchwycić autentyczne emocje. Ważne to zwłaszcza dla fotografa. Marcin Walko z pasją odkrywa starą część Europy. Ma za sobą ponad dekadę twórczości fotograficznej.

W poszukiwaniu unikalnych „endemicznych” miejsc stworzył cykl „Europa w ciszy”, Jest też autorem przejmującego reportażu fotograficznego „Parcela M11” na temat ofiar w Potočari, Srebrenicy i innych miejsc, gdzie rozegrał się dramat wojny w Bośni i Hercegowinie. Jego zdjęcia publikowane w czasopismach w Polsce i za granicą otrzymywały wielokrotnie prestiżowe nagrody.

--:--
--:--

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Materiał opracowany przez Niżańskie Stowarzyszenie dla Kultury, współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej  w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014 – 2020. Materiał opracowany przez Niżańskie Stowarzyszenie dla Kultury w ramach Projektu Grantowego pt. Wsparcie inicjatyw związanych z lokalnym dziedzictwem kulturowym i historycznym, realizowanym przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej

23 lipca ·  12:30

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez