Audycje

Politycy o ponownym powołaniu Adam Glapiński na stanowisko prezesa NBP

14 maj · 12:19
Politycy o ponownym powołaniu Adam Glapiński na stanowisko prezesa NBP

Adam Glapiński został ponownie powołany na stanowisko prezesa Narodowego Banku Polskiego. Decyzję komentowali na naszej antenie podkarpaccy politycy. Zdaniem posła Piotra Uruskiego z Solidarnej Polski to dobry wybór:

Czasy nie są łatwe, Inflacja jest wysoka i po to, by poradzić sobie ze wszystkim, potrzebna jest osoba doświadczona, a taką osobą jest profesor Glapiński – mówił Piotr Uruski.

Piotr Tomański, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego z ramienia Platformy Obywatelskiej stwierdził, że nie jest to dobra decyzja:

Narodowy Bank Polski ma stać na straży tego, żebyśmy takiej inflacji nie mieli. O 22% podniosły się średnio ceny żywności. Są to złe wskaźniki, żeby cieszyć się z wyboru prezesa, który sobie nie radzi. Tu nie chodzi o personalia, tylko efekty pracy Banku Narodowego – ripostował Tomański.

Natomiast burmistrz Cieszanowa, Zdzisław Zadworny z PSL powiedział, że inflacja jest powszechnym zjawiskiem i dotyczy nie tylko Polski, ale praca rządu nad jej regulacją powinna być odpowiednio skoordynowana. Jak dodał, pozytywnie ocenia zakończenie rozmów w sprawie Krajowego Planu Odbudowy.

Fot. Jeremiasz Jankowiak

14 maja ·  12:19

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez