Audycje
PRO PUBLICO BONO

Politycy o aktualnej sytuacji na Ukrainie w Pro Publico Bono

23 sty · 14:56
Politycy o aktualnej sytuacji na Ukrainie w Pro Publico Bono
Podkarpackie jest województwem frontowym, ludzie odczuwają niepokój. Trzeba więc szybszego i bardziej zdecydowanego wsparcia Ukrainy w walce z rosyjska agresją

- stwierdzili uczestnicy dzisiejszej debaty politycznej na naszej antenie.

Na konieczność konkretnego militarnego wsparcia dla wschodniego sąsiada wskazywał Stanisław Kruczek, członek zarządu województwa podkarpackiego.

Niestety, szczyt w Rammstein nie do końca spełnił oczekiwania, nie tylko Ukrainy, ale także państw granicznych, w tym Polski

- powiedziała poseł Maria Kurowska z Solidarnej Polski.

--:--
--:--

Krystyna Skowrońska z Platformy Obywatelskiej zarzucała rządzącej koalicji, że brak jest dyskusji na temat bezpieczeństwa Polski. Powinna odbywać się w tej sprawie debata w polskim parlamencie, żeby Polacy wiedzieli, jak pomagamy Ukrainie i jak nasz kraj jest przygotowany militarnie.

--:--
--:--

Poseł Jan Warzecha z Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że taka dyskusja nie powinna odbywać się publicznie. Dodał, że Polska jest liderem pomocy dla walczącej Ukrainy, ale niestety, pewne decyzje są uzależnione od zgody innych sojuszników Paktu Północnoatlantyckiego, w tym Niemiec, które jakby ciągle czekały na dalszy rozwój wydarzeń, gdyż powiązania gospodarcze z Rosją są bardzo silne.

--:--
--:--

fot. Dorota Wilk

23 stycznia ·  14:56

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez