Audycje
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rower odmieni Twój styl życia

30 mar · 10:22
Rower odmieni Twój styl życia

Jazda na rowerze stała się w ostatnich latach bardzo popularna. To zdrowa forma spędzania wolnego czasu z rodziną lub najbliższymi przyjaciółmi. Rowerem można jeździć codziennie do pracy lub na weekendowe wyprawy pod miasto. Bez względu na cel jazdy, rower jest świetnym narzędziem do poprawy zdrowia i jakości życia. Jest ekologicznym i ekonomicznym środkiem transportu. Poprawia kondycję fizyczną, pozwala na zdrowy wysiłek i pozbycie się stresu. Aby jazda była bezpieczna trzeba dopasować rower do swojego wzrostu i wagi. Nie można zapomnieć także o kasku i zestawie lampek.

Dlaczego warto jeździć na rowerze?

To, że sport to zdrowie, wie nawet małe dziecko. Jazda na rowerze jest aktywnością, która poprawia kondycję fizyczną i znacząco redukuje stres. Regularna jazda na rowerze pomaga poprawić wytrzymałość, wzmocnić ramiona, nogi i plecy. Wspiera utrzymanie zdrowych płuc i serca. W czasie jazdy na rowerze można oderwać się od codziennych obowiązków i skupić się na relaksie, eliminacji napięcie zgromadzonego w ciele i czerpaniu przyjemności z ruchu. Rower to ekologiczny środek transportu, który nie emituje zanieczyszczeń, w przeciwieństwie do samochodu. Jazda na rowerze jest także tańsza, niż podróżowanie samochodem. Rower nie wymaga garażu ani opłacanego miejsca parkingowego. Nie trzeba płacić za paliwo, parkingi ani bilety. Jeśli zależy nam na zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla i chcemy lepiej dbać o środowisko, to czas najwyższy, aby odwiedzić dobry sklep rowerowy.

Rower miejski, crossowy, a może trekkingowy?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rowerów. Do tych najbardziej popularnych należą rowery miejskie i crossowe. Coraz częściej klienci sięgają także po rowery trekkingowe. Wybór odpowiedniego roweru zależy od wielu czynników. Przede wszystkim trzeb określić cel, do którego rower będzie służył. Przy wyborze warto wziąć pod uwagę także budżet oraz indywidualne preferencje. Do jazdy po mieście, na drodze dom-praca, sprawdzi się rower miejski wyposażony w koszyk, do którego można schować torebkę, plecak lub popołudniowe zakupy. Przy wyborze roweru miejskiego warto zwrócić uwagę na jego wagę. Jazda po mieście może wymagać wniesienia roweru na klatkę schodową lub podniesienia na wysoki krawężnik. Rower miejski powinien mieć także kilka przerzutek, które ułatwią jazdę pod górę. Jeśli roweru będziemy używać do szybkiego przemieszczania się i jazdy po asfalcie, drogach leśnych i gruntowych, to powinniśmy zdecydować się na rower crossowy. Ten model sprawdzi się na rodzinne wypady pod miasto i aktywne spędzanie ciepłych weekendów. Rower crossowy trzeba dostosować do wzrostu i wagi użytkownika. Dla tych, którzy preferują jazdę na szlakach górskich najlepszym wyborem będzie rower trekkingowy.

Jakie akcesoria rowerowe warto kupić?

Dobrze dobrane akcesoria rowerowe wpływają na wygodę, bezpieczeństwo i wydajność podczas jazdy na rowerze. Pierwszą i obowiązkową rzeczą, którą należy zakupić, jest kask rowerowy do ochrony głowy podczas jazdy na rowerze. Równie istotne będą światła rowerowe, które zwiększają widoczność podczas jazdy po zmroku. Jazda na rowerze generuje spory wysiłek. Kiedy będziemy spragnieni przyda się bidon, w którym będzie czekała na nas woda. To szczególnie ważne, kiedy planujemy dłuższą wycieczkę rowerową w nowym miejscu i nie mamy pewności, że po drodze miniemy sklep. Jeśli poruszamy się głównie po mieście, powinniśmy zainwestować w blokadę rowerową, która chroni rower przed kradzieżą w czasie postoju. Na dłuższe trasy warto z kolei zabrać ze sobą pompkę, która umożliwi łatwe i szybkie dopompowanie opon.

fot. artykuł sponsorowany

30 marca ·  10:22

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez