Audycje
JESTEM ZA, JESTEM PRZECIW

Szczepienia przeciwko COVID-19 w Rzeszowie

8 kwi · 10:27
Szczepienia przeciwko COVID-19 w Rzeszowie

W audycji „Jestem za, jestem przeciw”, zajmiemy się sprawą szczepień przeciwko COVID-19 w Rzeszowie. Według niektórych mediów w stolicy woj. Podkarpackiego szczepi się najwięcej osób w Polsce, co więcej, wiele osób zaszczepiło się bez wcześniejszej rejestracji. Zdaniem polityków ma to związek ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi i dostarczeniem do Rzeszowa większej ilości szczepionek. Zaprzecza temu Michał Dworczyk pełnomocnik rządu do spraw szczepień, a Stanisław Mazur prezes zarządu Centrum Medycznego Medyk dodaje.

Wszystko odbyło się w zgodzie z prawem i procedurami.

Tymczasem prezes NFZ Filip Nowak zapowiedział, że Fundusz będzie wyjaśniał, czynie doszło do uchybień związanych np. ze szczepieniem osób nieuprawnionych.

Dlaczego ze statystyk wynika, że w Rzeszowie podano więcej dawek szczepionek niż w innych dużych ośrodkach? Jak NFZ zamierza weryfikować szczepienia w Rzeszowie? Dlaczego cała sprawa wywołuje tak wiele komentarzy i podejrzeń? Gośćmi programu będą: socjolog prof. Beata Szluz z Uniwersytetu Rzeszowskiego, prezes zarządu Centrum Medycznego Medyk w Rzeszowie Stanisław Mazur i rzecznik prasowy Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Rafał Śliż.

Audycję prowadził Adam Głaczyński.

--:--
--:--

Fot. archiwum

8 kwietnia ·  10:27

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez