Audycje
DYSKUSYJNY KLUB RADIOWY

Szkoła w szpitalu, niezwykłe miejsce edukacji i działań terapeutycznych

5 paź · 18:25
Szkoła w szpitalu, niezwykłe miejsce edukacji i działań terapeutycznych

W Dyskusyjnym Klubie Radiowym dziś rozmowa o bardzo wyjątkowej szkole, a właściwie kilku szkołach. Działają one w miejscu, w którym nauka i kwestie edukacyjne wydają się nieistotne, bo ważniejsze jest zdrowie i życie. Zespół Szkół przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie istnieje od 1990 roku i należy do szkolnictwa specjalnego.

Początkowo w szpitalu działała Szkoła Podstawowa, a nauczaniem objęto dzieci przebywające na czterech oddziałach. Już kilka lat później szkoła rozszerzyła aktywność na kolejny szpital i następne oddziały. Dziś nauczyciele ze szkoły szpitalnej w Rzeszowie prowadzą zajęcia z dziećmi wszystkich roczników szkolnych, w dwóch szpitalach i 15 oddziałach. Jakie są główne cele pracy pedagogicznej nauczycieli szkoły szpitalnej? W jaki sposób uczyć i jednocześnie osiągać cele terapeutyczne? Na ten temat rozmawiają:

Elżbieta Telesz - dyrektor Zespołu Szkół przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, Marta Wojtowicz-Błąd wicedyrektor, Anna Czyżyk-Cyzio nauczycielka języka polskiego i Adam Głaczyński.

--:--
--:--

Fot. Adam Głaczyński

5 października ·  18:25

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez