Audycje
TU I TERAZ

Tu i teraz - wydanie świąteczne 06.01.2022

10 sty · 16:10
Tu i teraz - wydanie świąteczne 06.01.2022

Około 1,5 miliona osób wzięło udział w Orszakach Trzech Króli wychodząc na ulice polskich miast i wsi, aby chwalić nowonarodzonego swoim śpiewem. Na Podkarpaciu w ponad 40 miejscowościach przeszły barwne orszakowe korowody.
O historii tego przedsięwzięcia z Anną Murawską z Fundacji Orszak Trzech Króli w Warszawie rozmawia Anna Leśniewska.

--:--
--:--

Orszak Trzech Króli  przemaszerował ulicami Sędziszowa Małopolskiego. Rozmawia Maciej Idzik.

--:--
--:--

Pierwszy Orszak Trzech Króli w naszym regionie zorganizowano w Jarosławiu. Z ks. prałatem Andrzejem Surowcem proboszczem parafii pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu rozmawia Anna Leśniewska.

--:--
--:--

W Tarnobrzegu Orszak Trzech Króli miał formę gwiaździstą. Rozmawia Robert Pytka.

--:--
--:--

W Przemyślu Orszak Trzech Króli rozpoczął się mszą świętą w bazylice. Z ks.  Andrzejem Bienią dyrektorem Radia Fara rozmawia Anna Leśniewska.

--:--
--:--

Modlitwą Anioł Pański uroczystości orszakowe rozpoczęły się w Głogowie Małopolskim. Z księdzem Michałem Polańskim z parafii pw. Chrystusa Króla w Głogowie Małopolskim rozmawia Anna Leśniewska.

--:--
--:--

Tradycyjnego Miejskiego Orszaku Trzech Króli w Rzeszowie w tym roku nie było. Prezes fundacji Akademia Szczęśliwej Rodziny, która od 2013 roku organizowała to wydarzenie - Bartłomiej Bartosiewicz przekazał nam, że nie udało się zebrać chętnych do przygotowania Orszaku.

Rozmawia Anna Leśniewska.

--:--
--:--

fot. archiwum

10 stycznia ·  16:10

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez