Audycje
ZAMKOLANDIA

"Tuli, tuli, cmok, cmok"

19 paź · 10:01
"Tuli, tuli, cmok, cmok"

Fot. Małgorzata Iwanicka

W Zamkolandii czytelniczej przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 21 w Rzeszowie zrecenzowały książkę wydaną przez Wydawnictwo Kropka "Tuli, tuli, cmok, cmok". Spodobała im się historia 5-letniej Emmy, która nie zawsze lubiła wizyty gości, którzy chcieli ją przytulać. Nie zawsze dziewczynka miała na to ochotę. To samo powiedziały przedszkolaki. Jednak jednogłośnie potwierdziły, że lubią tulić się do rodziców. Książka napisana przez Anitę Lehmann stała się też pretekstem do zabawy maluchów. Podczas jej czytania wydają odgłosy i naśladują ruchy zwierząt, które pojawiają się w historii – zdradziła nam nauczycielka grupy czterolatków Agnieszka Wolańska- Rzepka. Tekst jest potem chętnie omawiany przez dzieci.

W programie rozmawialiśmy też z ilustratorką książki "Tuli, tuli, cmok, cmok" Katarzyną Księżopolską "Fryzą". Jak nam zdradziła, tak bardzo spodobał się jej tekst Anny Lehmann, że postanowiła wziąć udział w konkursie na ilustrację do opowieści. Wygrała ten konkurs i tak oto możemy cieszyć się jej ilustracjami. Dodała nam, że jej córka Wiktoria była pierwszą recenzentką jej prac.

W Zamkolandii rozmawiałyśmy z Panią z Beatą Krawiec z Księgarni NOVA o książkach do nauki języków obcych. W audycji pojawiły się te wydane przez Wydawnictwo Lingea. Dla najmłodszych opowiadaliśmy o książce "Happy Hoppy English for children", dla starszych uczniów "Szkolny rozmównik polsko- angielski z wymową".

--:--
--:--
19 października ·  10:01

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez