Audycje
ZAMKOLANDIA

Zamkolandia z questami

7 paź · 14:01
Zamkolandia z questami

W „Zamkolandii” zachęcaliśmy Was do spędzania czasu na wędrówkach opartych o questy. Są to gry terenowe polegające na poszukiwaniu skarbów, a przy okazji poznajmy historię danego miejsca. Może to być muzeum, park czy miasto. Questy można pokonywać rowerem, pieszo czy np. kajakiem. Nie wymagają one obsługi ani znakowania w terenie, dlatego, w odróżnieniu od podchodów lub gier miejskich, można w nie grać niemal w każdej chwili. Do tego jest już spora baza questów, wystarczy w wyszukiwarce internetowej zapytać o nie.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Rakszawie zachęca do korzystania z 6 questów, które można pobrać ze strony questy.org wpisując hasło Rakszawa. Tomek i Krzysiek, je przeszli i polecają je innym.

Dr Małgorzata Buczek- Kowalik z Uniwersytetu Rzeszowskiego zdradziła nam, że questy przygotowują studenci, ale można je też stworzyć rodzinne. Dodam, że mają formę wierszowana. Julce i Pawłowi, którzy byli obecni w studiu,questy bardzo się podobają, szczególnie moment odnalezienia skarbu.

--:--
--:--

Fot. Małgorzata Iwanicka

7 października ·  14:01

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez