Audycje
SPRAWA W TOKU

W walce o zdrowie Dominiki Kluz

16 lis · 14:34
W walce o zdrowie Dominiki Kluz

W audycji „Sprawa w Toku” wróciliśmy do dramatycznej historii Dominiki Kluz z Rogóżna, którą po raz pierwszy przedstawiliśmy kilka miesięcy temu. Matka czwórki małych dzieci nagle upadła w grudniu 2019 roku, a jej serce zatrzymało się na 35 minut. Życie młodej kobiety udało się uratować, ale lekarze nie dawali szans na powrót do sprawności.

Determinacja rodziny sprawiła jednak, że Dominika powoli wraca do sił, dzięki codziennej rehabilitacji w specjalistycznym ośrodku w Tajęcinie. Walka toczy się o przywrócenie sprawności wszystkich kończyn, a także o pełne widzenie. Terapia jest bardzo kosztowna, brakuje też pieniędzy na dokończenie przebudowy mieszkania pod kątem potrzeb osoby niepełnosprawnej. W audycji przedstawiliśmy reportaż o weekendowym pobycie Dominiki Kluz w domu, a zaproszeni goście opowiedzieli o dalszych możliwościach leczenia i pomocy finansowej dla tej 29-letniej kobiety i jej rodziny.

Reportaż przygotowała i audycję prowadziła Iwona Piętak.

--:--
--:--

Jak można pomóc Dominice Kluz?
Na Facebooku została utworzona grupa wspierająca Dominikę, gdzie licytowane są rzeczy. Cała kwota wylicytowanych rzeczy trafia na konto Dominiki: LINK

Portal siepomaga.pl: LINK


Konto Caritas.

Numer konta: 07 1600 1332 1847 4932 3000 0005

W tytule: „Dla Dominiki”

Fot. Iwona Piętak

16 listopada ·  14:34

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez