Audycje
ZAMKOLANDIA

W Zamkolandii Teatralnej - Mała Akademia Teatralna

27 gru · 20:02
W Zamkolandii Teatralnej - Mała Akademia Teatralna

Mała Akademia Teatralna powstała w Teatrze „Maska” w Rzeszowie 6 lat temu. Jej pomysłodawczynią jest teatrolog, pedagog teatru – Natalia Koza. Są to całoroczne warsztaty teatralne, które ukierunkowane są z jednej strony na indywidualny rozwój artystyczny dzieci, z drugiej na pracę zespołową. W drugim semestrze zajęć uczestnicy pracują nad etiudą teatralną, którą jako zwieńczenie rocznej przygody z teatrem pokazują na Scenie „Kacperek” Teatru „Maska”. Uczestnicy MAT towarzyszą ważnym wydarzeniom w życiu Teatru „Maska” m.in. biorą udział w próbach generalnych premierowych przedstawień. Spośród warsztatowiczów wyłaniane są także osoby, które podczas corocznego Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy Maskarada zasilają szeregi Jury Dziecięco-Młodzieżowego.

W tym roku uczestnicy Małej Akademii Teatralnej pracowali nad etiudą pt.„Bazyliszek”, która została zaprezentowana na Podkarpackim Konkursie Literatura i Dzieci „Znajdź powód do uśmiechu” organizowanym przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Jurorzy festiwalu przyznali spektaklowi Grand Prix.

W „Bazyliszku” wystąpili: Katarzyna Szewc, Katarzyna Kiebała, Jagoda Węglowska, Dominik Deptuła i Bartłomiej Mikołajczyk.

--:--
--:--

Fot. N. Koza

27 grudnia ·  20:02

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez