Audycje
ZAMKOLANDIA

Widowisko muzyczne „Bal w lesie króla Lwa”

3 lut · 16:30
Widowisko muzyczne „Bal w lesie króla Lwa”

Zamkolandii Teatralnej spotkanie z twórcami przedstawienia „Bal w lesie króla Lwa”. To widowisko słowno muzyczne, na które składają się wiersze dla dzieci i muzyka, skomponowana przez Camille'a Saint Saensa. 14 miniatur pod wspólnym tytułem „Karnawał zwierząt” Camille Saint Saens napisał w 1887 roku. Poszczególne utwory, w żartobliwy sposób opowiadają o innym zwierzęciu. Mamy więc m.in. słonia, lwa, żółwia, łabędzia czy kangury. Artyści zespołu muzyki klasycznej Arso Ensemble z Rzeszowa, a także twórcy spektakli dla najmłodszych i autorzy poezji dla dzieci, postanowili połączyć siły i tak powstał „Bal w lesie króla Lwa”.

Profesor Alicja Ungeheuer-Gołąb, autorka książek i wierszy dla dzieci,
opracowała całą słowną warstwę spektaklu.

--:--
--:--

Anna Naściszewska – wiolonczelistka zespołu Arso Ensemble była jedną z inicjatorek przedstawienia.

--:--
--:--

Na scenie wystąpili młodzi aktorzy, uczestnicy zajęć teatralnych w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie, którzy tworzą TEATR BANALIA. Zaprezentowali się także tancerze z Zespól Tańca Ludowego RZESZOWIANKA działającego w MDK-u. Na scenie wystąpili: Michalina Lenik, Izabela Rzepa, Kornelia Zielińska, Urszula Szemraj i Julian Maziarz. W głównych rolach narratorów spektaklu zaprezentowały się Katarzyna Bielak i Agnieszka Żelazko.

--:--
--:--

Anna Wawrzynowska przygotowała dla tancerzy elementy choreograficzne, a całość wyreżyserowała Monika Adamiec.

--:--
--:--

Premiera „Balu w lesie króla Lwa” nie mogła się odbyć z udziałem widzów, ale została zarejestrowana w Filharmonii Podkarpackiej przez TV Rzeszów.

3 lutego ·  16:30

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez