Audycje
SCENA TEATRALNA

„Zapomnienie” spektakl słowno-muzyczny

14 cze · 18:55
„Zapomnienie” spektakl słowno-muzyczny

Wiersze Bolesława Leśmiana, według własnego scenariusza, przeczyta Dominika Ostałowska – aktorka Teatru Studio w Warszawie.
Na fortepianie zagra, według własnych kompozycji, Igor “Ygor” Przebindowski muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista.

DOMINIKA OSTAŁOWSKA

Fot. Jagienka Stefanowicz

Aktorka teatralna i filmowa. Była związana z warszawskimi teatrami Ateneum 1994–2000) i Powszechnym (2000–2012), obecnie występuje w Teatrze Studio. Za rolę Marianny w Opowieściach lasku wiedeńskiego Ödöna von Horvátha w reżyserii Agnieszki Glińskiej otrzymała Nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza miesięcznika „Teatr” za sezon 1998/1999. Zagrała m.in. w Garderobianym Krzysztofa Zaleskiego (1997), Kobiecie z morza Roberta Wilsona (2005), wielokrotnie występowała w spektaklach Anny Augustynowicz oraz Agnieszki Glińskiej. Stworzyła przejmującą kreację Izabeli w Miarce za miarkę Augustynowicz (2007), za którą została nagrodzona na festiwalu KONTAKT i Ogólnopolskim Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Zagrała w wielu filmach, m.in. w Łagodnej Mariusza Trelińskiego, Historiach miłosnych Jerzego Stuhra, Wojaczku Lecha Majewskiego oraz Daleko od okna Jana Jakuba Kolskiego. Wystąpiła również w kilkunastu spektaklach Teatru Telewizji oraz w licznych słuchowiskach radiowych, za które była kilkakrotnie nagradzana.

IGOR „YGOR” PRZEBINDOWSKI

Fot. materiały prasowe

Multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer i producent. Autor muzyki filmowej i teatralnej. Wiosną 2012 ukazał się w wydawnictwie Polskiego Radia pierwszy autorski album studyjny Powidoki, na którym znalazło się dziesięć utworów utrzymanych w filmowej stylistyce. Płyta została zrealizowana na terenie Polski i Szwecji, przy udziale czołowych artystów polskiej sceny jazzowej. W 2014 ukazał się drugi autorski album studyjny Powidoki Powstania Warszawskiego, który został zrealizowany w Polsce i Austrii pod patronatem Muzeum Powstania Warszawskiego. Jesienią 2020 roku ukazała się trzecia autorska płyta Powidoki Północy, pod honorowym patronatem Ambasady Norwegii. Od ponad 18 lat zajmuje się oprawą muzyczną programu telewizyjnego Kuby Wojewódzkiego. Od 2013 jest gospodarzem Małej Akademii Piosenki w Muzeum Piosenki w Opolu. We wrześniu 2020 ukazała się na rynku literackim debiutancka książka pt. „Aukcja”.

Premiera spektaklu odbędzie się 20 czerwca o godzinie 19.00 na antenie Polskiego Radia Rzeszów. Zapraszamy!

14 czerwca ·  18:55

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez