Audycje
RADIOWY KINEMATOGRAF

Zostań jurorem 11. edycji Europejskiej Nagrody Filmowej!

21 paź · 10:05
Zostań jurorem 11. edycji Europejskiej Nagrody Filmowej!

Podkarpacka Komisja Filmowa zaprasza młodzież w wieku 12-14 lat (osoby urodzone w latach 2008-2010) z województwa podkarpackiego do udziału w międzynarodowym wydarzeniu filmowym Young Audience Award – Nagroda Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej.

Young Audience Award odbywa się corocznie od 2012 roku. Jest to siódma ogólnopolska, a trzecia podkarpacka, edycja tego prestiżowego wydarzenia. Młodzi jurorzy z 42 krajów europejskich wybiorą najlepszy film spośród trzech nominowanych produkcji dedykowanych młodej publiczności. Tegoroczna edycja odbędzie odbędzie się ONLINE (w dniach 7-11 listopada br.) oraz stacjonarnie w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie (12 listopada br.). Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY. Organizatorem wydarzenia jest Europejska Akademia Filmowa.

Zgłoszenia przyjmowane są do 24 października 2022 r. a dostępne są tu: https://forms.gle/onEP8XyLaULPiKW86

--:--
--:--

Z Jagodą Mazepą z Podkarpackiej Komisji Filmowej rozmawia: Adam Głaczyński.

W 2022 roku trzema nominowanymi filmami do Young Audience Award – Nagrody Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej są:

ANIMAL

Reżyseria: Cyril Dion (Francja 2021)

Dwójka nastoletnich aktywistów z misją uświadomienia światu zagrożenia związanego z wymieraniem gatunków.

Bohaterowie zabierają nas w podróż po całym świecie, aby pomóc zrozumieć, dlaczego zwierzęta giną i co możemy zrobić, żeby odwrócić tę śmiertelną tendencję. Ciekawe rozmowy, inspirujące inicjatywy i zaangażowanie bohaterów dają nadzieję na lepszą przyszłość i sprawiają, że „Animal” to film wyjątkowy.

DREAMS ARE LIKE WILD TIGERS

Reżyseria: Lars Montag (Niemcy 2021)

Dwunastoletni Ranji uwielbia pełne kolorów i energii filmy Bollywood. Nie chce niczego więcej, jak tylko stanąć przed kamerą ze swoim bohaterem, indyjską supergwiazdą Amirem Roshanem. I choć jego wielkie pragnienie wydaje się nieosiągalne, to Ranji przekonuje się, że o swoje marzenia trzeba walczyć – one same się nie spełniają. Nadzieja pojawia się wraz z przesłuchaniem do nowego filmu Amira Roshana. Sojusznikiem w walce o spełnienie marzeń okazuje się dziewczyna z sąsiedztwa, Toni.

COMEDY QUEEN

Reżyseria: Sanna Lenken (Szwecja 2022)

Porywająca historia 13-letniej Sashy, która mimo przeogromnego smutku nie daje sobie przyzwolenia na płacz. Po śmierci mamy postanawia zostać stand-uperką, chcąc przywrócić uśmiech na twarzach innych – szczególnie swojego taty. Świetnie zagrany, poruszający do głębi triumf skandynawskiego kina dla młodego widza.

fot. Adam Głaczyński

21 października ·  10:05

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez