Muzyka
PŁYTA TYGODNIA

Album „Bieszczady” – nowy miks i remaster

28 cze · 12:31
Album „Bieszczady” – nowy miks i remaster

O Zespole:

Grzane Wino to zespół, który tworzy muzykę akustyczną w klimacie piosenki poetyckiej, ballady folkowej (tzw. Krainy Łagodności). Chętnie wykracza poza rejony spokojnego nurtu, ukazując swoją wirtuozerię w zagrywkach irlandzkich oraz improwizacji na scenie. Poetyckie, poruszające teksty Bożeny Spryńskiej ubrane w ciepłe dźwięki skrzypiec i harmonijki ustnej wzruszają, bawią i zachęcają do refleksji. Grzane Wino podczas swoich występów wprowadza słuchaczy w baśniowy klimat gór, a w ich muzyce i tekstach słychać szemrzące strumienie i spadające gwiazdy.

O płycie:

Album „Bieszczady” to pierwsze nagrania zespołu Grzane Wino. To przede wszystkim studyjne wersje utworów prezentowanych przez zespół na koncertach i festiwalach w latach 2016-2018. Poza tytułową piosenką, która dołączyła do kanonu piosenek turystycznych, album w edycji zremasterowanej zawiera dodatkowe utwory „Przerwa” i „Boskie góry” docenione na festiwalach „Natchnieni Bieszczadem”, „Danielka”, „Bazuna” oraz „Przy Kominku”.

Płyta, którą gramy jest nowością z tego roku po remiksie i remasteringu. Nowe możliwości techniczne i praca świetnego realizatora Jacka Młodochowskiego sprawiły, że album zadowoli również fanów muzyki o ponadprzeciętnej jakości dźwięku.

Czy płyta jest dla każdego? Zdecydowanie – Tak. Będą zadowolenie zarówno fani poruszających tekstów, jak również ambitnych aranżacji muzycznych o odmiennej stylistyce.

Album nagrany w składzie:

  • Marcin Iżela – gitara i śpiew,
  • Paweł Czop – skrzypce,
  • Piotr Zapart – gitara i chórki,
  • Stefan Ryszkowski – gitara basowa,
  • Andrzej Zając – harmonijka ustna.

Fot. okładka albumu „Bieszczady”

28 czerwca ·  12:31

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez