Muzyka
PŁYTA TYGODNIA

Ania Karwan - "Swobodnie"

3 kwi · 06:00
Ania Karwan - "Swobodnie"

Ania Karwan, jedna z najbardziej uznanych artystek polskiej sceny muzycznej, właśnie wydała swój nowy – drugi w karierze solowej album "Swobodnie". To długo oczekiwane wydawnictwo, które miało swoją oficjalną premierę 24. marca.

Album "Swobodnie" to zbiór utworów, które ukazują okres rozwoju w trakcie kryzysu pandemicznego i transformacji muzycznej jak i duchowej Ani Karwan. Artystka odważyła się obrać własną, niczym niewymuszoną drogę i stworzyła album, który jest zbiorem jej kompozycji stworzonych wraz z Piotrem Bogutynem oraz jej w pełni autorskich, poetyckich i mocno refleksyjnych tekstów. Album ten jest powrotem do korzeni i organicznego grania.

Ania Karwan w swoim najnowszym dziele stara się odnaleźć spokój w trudnych czasach, a jednocześnie eksperymentować i szukać nowych dróg artystycznych. Wokalistka wierzy, że nawet w trudnych sytuacjach można odnaleźć piękno i tworzyć sztukę, która przemawia do serca.

Wydawnictwo warte jest uwagi zarówno dla wiernych fanów Artystki, ale też dla słuchaczy poszukujących, mogących odkryć Jej nowe oblicze muzyczne.

Ania Karwan o Albumie:

Dojrzałam do życia w spokoju i szaleję już tylko w twórczości. To na tej właśnie płycie pozwoliłam sobie na wyjście z komfortu i uwolnienie się od konkretnych gatunków. Jestem silnie związana z analogowym brzmieniem, a jednocześnie podziwiam nowoczesne produkcje. Na tej płycie wyraża się moja stara dusza, a zarazem dzika kobieta, która nie boi się być nieidealna. Jestem dumna z tego, że znalazłam odwagę. Po niełatwym czasie pandemii, samotności i strachu napisałam teksty i muzykę jakiej nigdy nie doświadczyłabym, gdyby nie te dwa lata, kiedy zatrzymał się świat. Album ten jest więc zapisem mojej wdzięczności za ten czas.

TRACK LISTA:

1. Biegnę, biegnę

2. Stop

3. Skowroneczku

4. Powiedz mi, tato

5. Kiedy mrugam Ania Karwan & Leszek Możdżer

6. Swobodnie

7. Lew

8. Papierosy

9. Bestia

10. Sen

11. Serce

12. Ostatni raz Ania & Grzech Piotrowski feat. Kasta

13. Kiedy mrugam (Już się nie boję)

fot. okładka płyty

3 kwietnia ·  06:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez