Muzyka
POLSKIE RADIO RZESZÓW PREZENTUJE

Koncert zespołu ANKA w Polskim Radiu Rzeszów

2 lis · 10:17
Koncert zespołu ANKA w Polskim Radiu Rzeszów

Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenie muzyczne w Polskim Radiu Rzeszów!

9 grudnia 2022 r. o godzinie 19:00 w Studiu Koncertowym odbędzie się koncert grupy Anka.

Anka - za tą krótką nazwą stoi trójka artystów:

Ania Świątczak - doświadczona wokalistka, którą fani muzyki kojarzą przede wszystkim z wieloletnią współpracą z zespołem Ich Troje. Niemniej Ania to także „Szansa na sukces” z piosenką „Pamiętasz była jesień”, Opolskie Debiuty w 1996 roku, chórek na kilkunastu płytach polskich artystów, dubbingi oraz solowe przedsięwzięcia muzyczne.

Piotrek Aleksandrowicz - gitarzysta o ogromnym dorobku artystycznym, współpracujący od lat z gwiazdami polskiej sceny muzycznej, zarówno tej popularnej, jak i alternatywnej czy jazzowej. Na koncie ma liczne nagrania i koncerty z Gabą Kulką, Lorą Szafran, Miką Urbaniak, Zakopower czy Sławomirem.

Robert Kurpisz - manager i muzyk, obecny na polskim rynku od ponad dwóch dekad, w ostatnim czasie również aktywny jako producent muzyczny.

Pandemia przyniosła wiele ponurych chwil, ale spowodowała też kilka rzeczy, które bez niej mogłyby się nie zdarzyć. Pozwoliła przewartościować relacje i sprowadzić losy na nowe tory. Podobnie było ze spotkaniem członków grupy Anka. W czasie pandemii, kiedy dotychczasowe wypracowane schematy działania przestały działać - ta trójka znalazła przestrzeń, żeby razem na przekór zwątpieniu podjąć próbę stworzenia czegoś nowego.

W ten sposób powstała grupa Anka, która w ciągu ostatnich dwóch lat pracowała nad swoją muzyką. Przełomem okazał się 59 KFFP w Opolu i Konkurs PREMIER, gdzie utwór „Z Każdą Chwilą Złą” zajął drugie miejsce. Od tej chwili praca przy projekcie nabrała rozpędu, ponieważ ANKĘ odkryła szersza publiczność, dając dowód w postaci ogromnej liczby komentarzy pozostawionych pod oficjalnym klipem na platformie YouTube. Do tej pory grupa opublikowała już pięci piosenek, a ostatecznie - ogłosiła przygotowanie płyty, której premiera została zapowiedziana na 18.11.2022

Pierwszy, debiutancki album zawiera 16 utworów o bardzo różnym charakterze i energii, wszystkie jednak łączy liryczny i zmysłowy głos ani Świątczak, jak również spójna w charakterze wizja całego projektu jako opowieści o emocjach, o dojrzałych, doświadczonych ludziach i ich próbie odnalezienia się we współczesnym świecie, o relacjach z drugim człowiekiem i trudnościach budowania związków między ludźmi.

Serdecznie zapraszamy!

Aby zarezerwować miejsce należy przesłać swoje imię i nazwisko i nr telefonu na adres koncert@radio.rzeszow.pl podanie danych dotyczy także osób towarzyszących.

Bilety możliwe do zdobycia na antenie Radia Rzeszów.

2 listopada ·  10:17

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez