Muzyka
PŁYTA TYGODNIA

Anna Jurksztowicz – „Dziękuję, nie tańczę | 21 live"

29 lis · 24:01
Anna Jurksztowicz – „Dziękuję, nie tańczę | 21 live"

„Dziękuję, nie tańczę | 21 live" - jubileuszowa edycja specjalna debiutanckiej płyty Anny Jurksztowicz.

Płyta wpisuje się w trendy eko i recyklingu. Album wydany jest w ekologicznym opakowaniu i foliowany biodegradowalnym surowcem. „Zamiast pisać nowe piosenki postanowiliśmy przetworzyć stare” - przyznaje z uśmiechem AJ.

Debiutancki album Anny Jurksztowicz „Dziękuję, nie tańczę” ma już 35 lat!

To właśnie z tej płyty pochodzą niezapomniane przeboje jak „Stan pogody”, „Hej, man” czy „Diamentowy kolczyk” ze świetnymi tekstami Jacka Cygana i ponadczasową muzyką Krzesimira Dębskiego. Niejeden z nas pamięta charakterystyczną frazę „gonić Zachód” z otwierającego album utworu „Video - dotyk”, czy rozmarzy się przy balladach „Życzenie” i „To obojętność”. Od lat piosenki te żyją w stacjach radiowych, a także ewoluują na koncertach, gdzie otrzymały nowe brzmienie.

Z okazji jubileuszu artystka przygotowała reedycję tej kultowej płyty. „Dziękuję, nie tańczę | 21 live” zawiera utwory w nowych koncertowych aranżacjach. Anna Jurksztowicz niezmiennie zaskakuje charakterystycznym brzmieniem, jest wciąż marzycielska, a zarazem „złośliwa jak kobra”. Wokalistce towarzyszą znakomici muzycy: Tomasz Kałwak (aranżacje, instrumenty klawiszowe), Daniel Popiałkowicz (gitara), Robert Kubiszyn (bas), Paweł Dobrowolski (perkusja) oraz Katarzyna Rościńska (chórki).
Na płycie znajduje się także niespodzianka. Bonusowo usłyszeć można taneczny remiks piosenki „Stan pogody” przygotowany przez Skytech’a - jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich producentów muzyki elektronicznej na świecie.

Premierze albumu „Dziękuję, nie tańczę | 21 live” towarzyszyć będzie koncert w wersji telewizyjnej dostępny w serwisie YouTube na oficjalnym kanale Anny Jurksztowicz.
Lata 80 powracają z nową siłą!

29 listopada ·  24:01

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez