Muzyka
STUDIO KONCERTOWE

Basia Stępniak-Wilk

18 sty · 11:03
Basia Stępniak-Wilk

22 stycznia w Studio Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów im. Tadeusza Nalepy odbył się koncert Basi Stępniak-Wilk.

Basia Stępniak-Wilk - poetka, kompozytorka, ceniona zarówno w świecie piosenki popularnej, jak i tej niszowej, kojarzonej z nastrojową, poetycką Krainą Łagodności; artystka wielokrotnie nagradzana za wykonywane przez siebie autorskie piosenki (m.in. I miejsce i Nagroda im. Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Grand Prix im. Jonasza Kofty na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w Warszawie); uhonorowana - za całokształt swoich scenicznych dokonań - prestiżową Nagrodą Kapituły im. Jacka Kaczmarskiego oraz odznaką Honoris Gratia, przyznawaną przez Prezydenta Miasta Krakowa. Piosenki Basi Stępniak-Wilk (m.in. „Bombonierka” - duet z Grzegorzem Turnauem i „Słodka chwila zmian”) gościły na najwyższych listach przebojów polskich i polonijnych rozgłośni radiowych. Autorskie płyty, tomiki wierszy, książka dla dzieci - to tylko część pracy Basi, która zajmuje się też propagowaniem piosenki literackiej i poezji, m.in. jako autorka audycji „Muzyczna bombonierka” w Radiu Kraków.

Pierwsze szlify Basia Stępniak-Wilk zdobywała w Piwnicy pod Baranami i krakowskim kabarecie Loch Camelot, z którym do dziś jest związana - zatem jej występy to nie tylko liryczne zamyślenia, ale i spora dawka humoru. Blasku tym prezentacjom dodają współtworzący te koncerty znakomici instrumentaliści. Na fortepianie towarzyszy artystce Jasiek Kusek, a na instrumentach dętych (EWI, melodica) i perkusyjnych - Paweł Solecki.

Ostatni spotkanie w Studiu Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów to koncert zimowych piosenek Basi Stępniak-Wilk, tych pisanych w blasku choinek, przyprószonych śniegiem, ale i wypatrujących wiosny…

18 stycznia ·  11:03

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez