Muzyka
PŁYTA TYGODNIA

Bovska "Dzika"

19 mar · 15:59
Bovska "Dzika"

Album Dzika, zawierający 12 utworów, to płyta o kobiecie i wokół kobiety. Ukazuje świat z bardzo kobiecej perspektywy. Jest o jej energii, sile, ciągłej cyklicznej przemianie, cierpieniu, spojrzeniu na świat, na miłość, na emocje. Skupiona, jak zawsze u Bovskiej, wokół delikatnej tkanki tego, co trudno opisać słowami, a co świetnie potrafi zmieścić się w piosence. Bovska przeszła przemianę od ostatniego albumu Sorrento. Słuchać to w tekstach, których jest autorską i muzyce, którą współtworzyła wraz z producentem albumu Archie Shevsky’m. Tytułowy utwór „Dzika" jest swego rodzaju manifestem kobiety poszukującej swojej tożsamości i wewnętrznej akceptacji.

Utwór dotyka intymności jaką tworzymy sami ze sobą. Dzika dziewczynka uosabia spontaniczność, instynkt, głębokie odczuwanie rzeczywistości. Od momentu wydania singla „Dzika", ukazały się jeszcze „Bałtyk”, „Iskry”, "Wielka Cisza”
i bonusowe na płycie „Barometr” oraz „System error". Obraz do utworu "Wielka cisza" otrzymał nagrodę za teledysk w kategorii 'ważny przekaz'. Wraz z Filipem Skrońcem Bovska zrealizowała też film dokumentalny pt. „Iskry" - dokument o kobiecości.  “Nie zatrzymasz mnie, bo pod nogami mi się ziemia pali!” Tuż przed premierą albumu, Bovska wypuściła kolejny singiel.

Przebojowy utwór “Ziemia mi się pali” to opowieść o silnej i niezależnej kobiecie, która walczy o swoje miejsce w świecie. To piosenka o wolności, o poczuciu pewności siebie.W teledysku w reżyserii Marty Mach, Bovska to bohaterka, która jest w dzikim szale, a sam klip traktuje o drodze jako procesie, bez potrzeby dotarcia do celu.

Tracklista albumu "Dzika":

1. Bałtyk

2. Dzika

3. Nad Warszawą szaro

4. Wielka cisza

5. Iskry

6. Rzeka

7. Ziemia mi się pali

8. Nie ma nic

9. Kosmyk

10. Rakiety

Bonus track:

11. Barometr

12. System Error

fot. okładka płyty

19 marca ·  15:59

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez