Muzyka
PŁYTA TYGODNIA

Dermot Kennedy - Sonder

1 sty · 16:24
Dermot Kennedy - Sonder

Od czasu światowego sukcesu jego debiutanckiego albumu "Without Fear”, który sprzedał się w milionach egzemplarzy, zarówno fani, jak i krytycy niecierpliwie wyczekiwali zapowiedzi drugiej płyty. Słowo "sonder” oznacza moment "świadomości, że każdy przypadkowy przechodzień żyje życiem tak żywym i złożonym, jak twoje”, co natychmiast poruszyło artystę i przekształciło się w doskonały tytuł.

Słowo "Sonder” od lat wiele dla mnie znaczy

– wyjaśnia Dermot.

Istnieję w branży, w której zachęca się nas do ciągłego myślenia tylko o sobie; uważam to za wyczerpujące i nieinspirujące. Chcę poznawać innych. Dzielmy się ze sobą wszystkimi naszymi triumfami, wszystkimi problemami. Niech ta muzyka należy do nas wszystkich, abyśmy mogli znaleźć w niej własne historie i własne pocieszenie.

Dermot, który w 2020 roku był nominowany do nagrody BRIT, zgromadził już prawie 4 miliardy odtworzeń na wszystkich platformach i może pochwalić się najlepiej sprzedającym się debiutanckim albumem w Irlandii w tym tysiącleciu. Płyta "Without Fear” rozeszła się dotąd w nakładzie 1,5 miliona egzemplarzy na całym świecie, co oznacza, że artysta zdobył platynę w ponad 12 krajach. Jego single "Outnumbered”, "Power Over Me”, "Giants”, a także zrealizowany we współpracy z Meduzą "Paradise”, pokryły się platyną. Sam "Paradise” zgromadził już ponad pół miliarda streamów.

Tracklista:

1. Any Love
2. Something to Someone
3. Kiss Me
4. Dreamer
5. Innocence and Sadness
6. Divide
7. Homeward
8. One Life
9. Better Days
10. Already Gone
11. Blossom

fot. okładka płyty

1 stycznia ·  16:24

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez