Muzyka
PŁYTA TYGODNIA

Dżej Dżej – „Ósmy dzień tygodnia”

17 maj · 24:01
Dżej Dżej – „Ósmy dzień tygodnia”

„Ósmy dzień tygodnia” to mój pierwszy solowy album, na którym okazuję zupełnie nową twarz, dojrzałego faceta z dużym bagażem doświadczeń. Do jego nagrania zachęciła mnie rodzina. Miałem w szufladzie wiele niewykorzystanych tekstów. W ciągu kilku miesięcy dopisałem resztę i zacząłem pracować nad  muzyką. Materiał powstawał przez dwa lata, w czasie lockdownu prace mocno przyspieszyły. Nieustannie słuchałem swoich demówek, poszukiwałem inspiracji, pisałem, nagrywałem, tworzyłem. Najtrudniejsze było ustawienie żagli do wiatru. Pewnego dnia uznałem, że materiał jest gotowy do dalszych prac i wszystko ruszyło. Do projektu zaprosiłem Roberta Cichego (CICHY), znakomitego muzyka i producenta, laureata „Fryderyka 2019”.

Nie przypuszczałem, że to się uda, ale całą płytę nagraliśmy w systemie Home Office. Robert nagrał warstwę muzyczną, a ja u siebie dośpiewałem resztę. Poza nami na płycie pojawia się mój syn Kacper vel Kacpersky, który zaśpiewał utwór „Sushi”.

Teksty traktują o zwykłych sprawach, o bliskości otaczających nas ludzi i przedmiotów, które niespodziewanie dostrzegamy w czasach kryzysu emocjonalnego. Takiego, jaki dotknął nas właśnie teraz. Możecie spodziewać się zgrabnych melodii, poruszających emocji i sporej dawki optymizmu. Chciałem, żeby płyta była spójna brzmieniowo i tworzyła jednolitą całość. Myślę, że słucha  się go bardzo przyjemnie.

„Ósmy dzień tygodnia” daje nadzieję.

Okładka albumu.

17 maja ·  24:01

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez