Muzyka

Dżej Dżej ruszył z solowym projektem

17 mar · 14:28
Dżej Dżej ruszył z solowym projektem
Dziwnie się czuje jako debiutant…

Jacek Jędrzejak Dżej Dżej wychodzi ze zbroi, pod którą ukrywa się w Big Cycu i pokazuje zupełnie nową twarz: dojrzałego faceta z dużym bagażem doświadczeń. Teksty traktują o zwykłych sprawach, o bliskości otaczających nas ludzi i przedmiotów, które niespodziewanie dostrzegamy w czasach emocjonalnego kryzysu, jaki dotknął nas właśnie teraz.  

Z jednej strony zgrywus i dowcipniś, z drugiej wrażliwy romantyk, zatwardziały podróżnik i miłośnik roweru. Artysta od ponad trzech dekad aktywnie funkcjonujący na polskim rynku muzycznym.Tym razem wystawia na próbę wszystkich swoich fanów. Płyta został nagrana metodą home office, a partnerem Dżej Dżeja na płycie jest Robert Cichy, znakomity muzyk i producent, laureat "Fryderyka 2019". Słychać, że artyści bawią się akordami i brzmieniem, a fani mogą spodziewać się zgrabnych, ale nie banalnych melodii, tekstów zmuszających do refleksji nad życiem, nie mniej jednak ze sporą dawką optymizmu.

Pierwsza płyta Dżej Dżeja prezentuje zupełnie nową jakość, to album, po który zdecydowanie warto sięgnąć.

Z przyjemnością przedstawiamy państwu premierową piosenkę Dżej Dżeja "Dom":

Utwór promuje pierwszy solowy album  zatytułowany "Ósmy dzień tygodnia".

I oto jest, piosenka o mnie, ale znam kilka osób, które też mogłyby ją zaśpiewać. To cokolwiek o naszym pokoleniu i o tym, że zawsze w końcu znajdujemy swoje miejsce na ziemi. Kosmos w którym oddychamy i żyjemy.Taki będzie album "Ósmy dzień tygodnia". Nie nagrałem go dla komercyjnego poklasku, po prostu coś w żołądku podpowiadało mi : zrób to, carpe diem, chwytaj dzień!Póki czas ku temu, postanowiłem go złapać.

Dżej Dżej będzie naszym gościem w poniedziałkowej audycji „W dobrym tonie”.

17 marca ·  14:28

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez