Muzyka

„Dzieciom Ukrainy” – koncert zespołu DAGADANA

15 mar · 13:43
„Dzieciom Ukrainy” – koncert zespołu DAGADANA

Szczytny cel i wyjątkowy wieczór! Koncert  „Dzieciom Ukrainy” zespołu DAGADANA odbędzie się 16 marca o godzinie 19.00 w Studiu im. Romany Bobrowskiej w Radiu Kraków. Transmisja koncertu również na antenie Polskiego Radia Rzeszów.

Fot. DOMINIKA DYKA - TRETI PIVNI

Daga jest Polką, Dana - Ukrainką mieszkającą w Polsce, poznały się podczas warsztatów jazzowych w Krakowie. Razem z Mikołajem Pospieszalskim i Bartoszem Mikołajem Nazarukiem tworzą zespół DAGADANA, który od ponad 13 lat znakomicie łączy elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. DAGADANA przekracza granice pomiędzy narodami udowadniając, że szczerość w muzyce zapoczątkowuje niesamowitą mistyczną przygodę, wymianę dziejącą się między ludźmi. Za debiutancką płytę DAGADANA zdobyła Fryderyka, zagrała ok. 1000 koncertów w 25 krajach. Jako jedyny zespół z Polski i Ukrainy DAGDANA wystąpiła w 2019 roku na legendarnym Glastonbury Festival. Zespół jest ambasadorem słowiańskiej kultury, zarówno polskiej, jak i ukraińskiej. Swoją sceniczną energią i charyzmą, wyjątkową muzyką i jej ważnym przesłaniem muzycy DAGADANY podzielą się ze słuchaczami Radia Kraków podczas niezwykłego koncertu, który od będzie się 16 marca o godz. 19.00 w Studiu im. Romany Bobrowskiej.

Cała kwota ze sprzedaży biletów i praw do transmisji Polskie Radio Kraków przekaże na pomoc dzieciom z Ukrainy.

Szczegóły / informacje nt. możliwości zakupu biletów-cegiełek: LINK


Wystąpią:

  • Daga Gregorowicz - vocal, electronics,
  • Dana Vynnytska - vocal, piano, keyboards
  • Mikołaj Pospieszalski - double bass, bass guitar, violin, synthesizer, vocal
  • Bartosz Mikołaj Nazaruk - drums, percussion, vocal

Koncert będzie transmitowany na antenach Radia Kraków, Radia Kielce, Radia Rzeszów, Radia Wrocław, Radia Opole, Radia PIK, Radia RDC.

Niezwykła solidarność, której doświadczają mieszkańcy Ukrainy i wyjątkowa wspólnota, która w tej dramatycznej sytuacji stała się doświadczeniem nas wszystkich. Pomoc i wsparcie potrzebne są ogarniętej wojną Ukrainie, ale coraz bardziej również uchodźcom, którzy przyjeżdżają do nas z nadzieją, że znajdą bezpieczną przystań. Poczucia bezpieczeństwa i normalności najbardziej potrzebują ukraińskie dzieci, które muszą mierzyć się z traumą wojny, utraty domu, rozłąki z najbliższymi. Już teraz możemy im pomóc, aby jak najszybciej mogły zacząć żyć normalnie.


Zbieramy na:

  • wyposażenie dzieci z Ukrainy w wyprawki szkolne i przedszkolne,
  • tworzenie miejsc spotkań i integracji dla przybyłych do Małopolski rodzin (matek z dziećmi),
  • organizację kursów nauki języka polskiego.

Koncert organizowany jest przez Radio Kraków we współpracy z Fundacją The Polish Modern Music Institute z siedzibą w Krakowie, która zbiera środki na długofalową pomoc przeznaczoną na integrację uchodźców z Ukrainy w nowym środowisku.


Organizator koncertu:

Partner:

15 marca ·  13:43

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez