Muzyka

Finałowy Koncert Plebiscytu Nagrody Muzycznej Polskiego Radia Rzeszów WERBEL 2021

1 lut · 17:07
Finałowy Koncert Plebiscytu Nagrody Muzycznej Polskiego Radia Rzeszów WERBEL 2021

Z wielką radością informujemy, że wielkimi krokami zbliża się do nas Finałowy Koncert Plebiscytu Nagrody Muzycznej Polskiego Radia Rzeszów WERBEL 2021.

Już 25.02.2022 r. o godz. 19:00 w Hotelu Bristol Tradition & Luxury przy ul. Kopernika 12 w Rzeszowie.

Limitowana ilość biletów na WERBEL 2021 dostępna jest już w sprzedaży na kupbilecik.pl. Cena za bilet: 79 zł.

Zagrają dla państwa: Anna Wyszkoni, Limboski oraz AniKa Dąbrowska – laureatka Nagrody Jury oraz laureatka Nagrody Publiczności. W 13-letniej historii Werbla to dopiero drugi wykonawca, któremu udało się zdobyć obydwie nagrody na raz. Wcześniej dokonał tego tylko zespół KSU w 2014 roku.


AniKa Dąbrowska – laureatka Nagrody Jury Werbel 2021.

„Póki co” to drugi studyjny album AniKi Dąbrowskiej – zwyciężczyni 2. edycji programu ten Voice Kids.

Jak sama artystka podkreśla, jest to zdecydowanie bardziej osobisty materiał, a sama AniKa jest autorką każdego ze znajdujących się na nim utworów. Wokalistka, mimo swojego młodego wieku zawarła w nowym krążku całą paletę uczuć i emocji towarzyszących każdemu z nas w trakcie życia. Płytę promowały takie single jak „Przyjaciółka”, „Głosy”, czy „Nieważne”.

Drogi słuchaczu. Z radością oddaje w Twoje ręce bardzo osobistą, pełną emocji i szczerych uczyć płytę „Póki co”. To moja autorska płyta, która we współpracy z Liker$ nabrała tak pięknych kształtów. Każda piosenka, którą napisałam wypływa prosto z mojego wrażliwego serca i przeżywanych w danym momencie uczuć: miłości, radości, smutku, troski, zakłopotania. Tytuł albumu odzwierciedla sytuacje z mojego codziennego, nastoletniego życia i odnosi się do przemijania i prawdy, że uczucia i emocje każdego z nas zmieniają się pod wpływem czasu. Mam nadzieje, że odnajdziesz w niej cząstkę siebie.

– tak rekomenduje album AniKa.

Tytuł płyty też nie jest przypadkowy - odnosi się to ulotności chwili, uczuć i emocji, które ulegają zmianie pod wpływem czasu. Tą płytą AniKa udowadnia, że mimo młodego wieku można mieć bardzo głęboką świadomość tego, co dzieję się wewnątrz każdego z nas.


Anna Wyszkoni to jedna z najbardziej doświadczonych i lubianych wokalistek na polskiej scenie muzycznej. Ma w swoim dorobku imponującą ilość przebojów, nagród i wyróżnień oraz ponad pół miliona sprzedanych płyt.

W 2021 roku obchodziła jubileusz 25-lecia pracy artystycznej. Z tej okazji przygotowała szereg wydarzeń, z których najważniejszym było wydanie albumu z największymi przebojami pt. „Nieznośna lekkość hitu”. Można na nim usłyszeć zarówno najbardziej znane piosenki Ani, jak i premierowe utwory, między innymi nową wersję kultowej „Agnieszki”, nagraną w duecie z popularnym polskim raperem Januszem Walczukiem.

Jej solowe albumy „Pan i Pani” (2009) oraz „Życie jest w porządku” (2012) osiągnęły status podwójnie platynowych, a kolejny, „Jestem tu nowa” (2017) pokrył się „złotem”. Pochodzący z niej utwór „Nie chcę cię obchodzić” zdobył tytuł przeboju lata radia RMF FM i Telewizji Polsat.

Każdy koncert Ani Wyszkoni to eleganckie i pełne emocji widowisko. Tym razem będzie podobnie. Nie zabraknie takich przebojów, jak: „Czy ten pan i pani”, „Biegnij przed siebie”, „Wiem, że jesteś tam”, „Z ciszą pośród czterech ścian”, „Zapytaj mnie o to kochany”, „W całość ułożysz mnie”, „Oczy szeroko zamknięte” i wiele innych. Artystce towarzyszy 6-osobowy zespół pod kierownictwem jednego z czołowych polskich gitarzystów, Marka Raduli.


Limboski jest jedną z najciekawszych postaci na polskiej scenie muzycznej.
W tekstach obserwator subtelności międzyludzkich relacji, na scenie zaś drapieżne zwierzę koncertowe z charyzmą i własnym, rozpoznawalnym stylem. Zadebiutował w 2010 roku płytą „Cafe Brumba”. Był dwukrotnie nominowany do Fryderyków za płyty „Tribute to Georgie Buck” i „Poliamoria”.

W 2018 roku wystąpił na festiwalu „Męskie Granie”. Jego najbardziej znanym przebojem jest piosenka pt. „W Trawie”, która ukazał się na płycie wydanej w 2016 roku.

Fot. materiały prasowe

1 lutego ·  17:07

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez