Muzyka
STUDIO KONCERTOWE

Izabela Szafrańska „Piosenki mi najbliższe”

10 wrz · 20:10
Izabela Szafrańska „Piosenki mi najbliższe”

Koncert zatytułowany „Piosenki mi najbliższe” odbył się dziś wieczorem w studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów im. Tadeusza Nalepy. Wystąpiła Izabela Szafrańska, absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie w Białymstoku.

Premiera jej debiutanckiej płyty odbyła 30 listopada 2019 roku. Jej zainteresowania muzyczne są wielostylowe: doskonale czuje się zarówno w repertuarze piosenki literackiej, filmowej, jak i żydowskiej. I takie też utwory wykonała wieczorem, wśród nich autorskie kompozycje oraz teksty m.in.: Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Bułata Okudżawy, Przemysława Gintrowskiego i Zbigniewa Herberta.

Podczas koncertu wokalistce towarzyszył pianista, akompaniator i aranżer – Przemysław Zalewski, który jest również absolwentem Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina.

Szafrańska koncertowała m.in.: w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Mołdawii i w Czechach. Wzięła udział w finale programu telewizyjnego „Must Be The Music” z zespołem El Saffron, którego była liderką i założycielką. W 2018 roku została półfinalistką IX edycji programu „The Voice of Poland”.

Fot. Jeremiasz Jankowiak

10 września ·  20:10

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez