Muzyka

Koncert DAGNY/ OSIECKA w Polskim Radiu Rzeszów

4 kwi · 13:23
Koncert DAGNY/ OSIECKA w Polskim Radiu Rzeszów

Już 8 kwietnia 2022 r. o godz. 19:00 w Studiu Koncertowym im. Tadeusza Nalepy w Polskim Radiu Rzeszów koncert "DAGNY/OSIECKA".

Na scenie wystąpią;

  • MIKOŁAJ BABULA - piano,
  • MARCIN CHATYS - bas, moog,
  • BARTEK BĄK - perkusja,
  • DOMINIKA KINDRAT - chórki,
  • GABA JANUSZ - chórki,
  • MATEUSZ MIKOŚ - chórki.

Koncert zrealizuje ADRIAN KASPRZYK wraz z zespołem Polskiego Radio Rzeszów - JERZYM DZIOBAKIEM i MACIEJEM ROSOŁEM.

Serdecznie zapraszamy!

Koncert transmitowany będzie na 90.5 FM oraz na naszym radiowym kanale YouTube.


DAGNY/ OSIECKA

„DAGNY/OSIECKA" to największy w dotychczasowej karierze aktorki Dagny Mikoś projekt artystyczny. W jego ramach artystka zarejestrowała płytę z jej ulubionymi tekstami Agnieszki Osieckiej oraz prowadziła w Internecie szereg działań mających na celu popularyzację twórczości wielkiej, polskiej „tekściary" (m.in. LIVE „Porozmawiajmy o Osieckiej” czy „Poczytam Wam Osiecką").


DAGNY MIKOŚ

DAGNY MIKOŚ jest aktorką i wokalistką pochodzącą z Podkarpacia. Jest Absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi (2013) oraz Wydziału Wokalnego Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (2018). Od 2013 roku jest związana z zespołem artystycznym Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Przez 10 lat aktorskiej pracy Dagny zbudowała kilkadziesiąt ról teatralnych, radiowych i telewizyjnych, za które wielokrotnie była wyróżniana i nagradzana. Posiada bogaty repertuar recitalowy i koncertuje regularnie ze znakomitymi muzykami. Obecnie przygotowuje się do wydania swojej debiutanckiej muzycznej płyty „DAGNY/OSIECKA” z piosenkami Agnieszki Osieckiej.


„Przygoda” Dagny z Osiecką rozpoczęła w 2019 roku kiedy za namową swojej trenerki wokalnej postanowiła wziąć udział w eliminacjach do Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Pamiętajmy o Osieckiej” organizowanego przez Fundację „Okularnicy” w Polskim Radio „Trójka” w Warszawie. Niedługo potem, jako Finalistka w/w konkursu, została zaproszona na kolejne etapy festiwalowych zmagań, które odbywały się w: Sopocie, Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. W Finale Konkursu, w październiku 2019 roku w Teatrze Nowym w Poznaniu, została WYRÓŻNIONA przez Jury w składzie: Artur Andrus, Hanna Banaszak, Jacek Kita, Jacek Sieradzki i Joanna Trzepiecińska, za interpretację utworów Agnieszki Osieckiej pt. „Czarne Perfumy” oraz „Rozmowa poety z komornikiem”. To wydarzenie zainspirowało aktorkę, aby stworzyć swój recital z utworami Agnieszki Osieckiej i włączyć go swojej oferty muzycznej, ale ogłoszenie pandemii i lockdown na wiosnę 2020 roku uniemożliwiły jej realizację tego planu.

DAGNY MIKOŚ postanowiła wrócić do swoim planów związanych z Osiecką w drugiej połowie 2020 roku. Wtedy narodził się pomysł, aby rozpocząć pracę nad nowymi aranżami do mniej znanych piosenek wielkiej, polskiej „tekściary” i zamiast recitalu - nagrać debiutancką płytę z jej piosenkami. Aktorka postanowiła pozyskać środki finansowe na zarejestrowanie krążka w ramach stypendium lub dofinansowania projektu twórczego, ale pomimo wielu składanych wniosków, od żadnego z podmiotów, do których się zgłosiła, nie otrzymała wsparcia. W grudniu 2020 roku podjęła decyzję o rozpoczęciu internetowej zbiórki na portalu „WSPIERAM.TO”, za Nagrodę Prezydenta Miasta Rzeszowa zarejestrowała „Małgośkę”, którą zaczęła promować akcję crowdundingową w Internecie. W międzyczasie, inicjatywa aktorki zyskała uznanie Burmistrza i Gminy Ustrzyki Dolne - miasto jej pochodzenia sfinansowało powstanie aranżacji na jej nową płytę. Akcja crowfundingowa: http://wspieram.to/dagnyosiecka przy wsparciu medialnym podkarpackich gazet, telewizji i portali zakończyła się ogromnym sukcesem. Do połowy lutego 2021 roku, artystka zebrała 132% potrzebnej kwoty na zarejestrowanie płyty „DAGNY/OSIECKA” i zobowiązała się, że oprócz wydania krążka zorganizuje w Rzeszowie premierowy koncert oraz stworzy teledysk do jednego z utworów zapowiadającego muzyczny materiał.


KONCERT „DAGNY/OSIECKA” ZEBRAŁ ENTUZJASTYCZNE OPINIE W PRASIE:

„Z całą pewnością to był wyjątkowy i pamiętny wieczór dla utalentowanej „osieckowej” drużyny na czele z Dagny Mikoś - aktorką i wokalistką, znaną Wam ze sceny Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. W sobotę 9 października w Sali Kongresowej G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa, odbył się koncert promujący debiutancką płytę Dagny/Osiecka. Wydarzenie miało miejsce w 85 rocznicę urodzin Agnieszki Osieckiej, której znane i mniej znane utwory, w nowych, świetnych aranżacjach wyśpiewała (licznie zgromadzonej w Sali Kongresowej podkarpackiej publiczności) rzeszowska artystka (...).”

„Tak wyglądały 85 urodziny Osieckiej. Dagny zabłysła premierowo!”

Redakcja Portalu „Czytaj Rzeszów”)

„Gdyby Agnieszka Osiecka doczekała swej 85. rocznicy urodzin – w którą to dokładnie, bo 9 października 2021 r. w Sali Kongresowej G2A Arena w Rzeszowie (Jasionka), koncertowała nasza wspaniała aktorka i wokalistka Dagny Mikoś, prezentując utwory, które znajdziemy na jej debiutanckiej płycie muzycznej Dagny/Osiecka – zapewne odebrałaby z równym co publiczność wzruszeniem i podziwem to wydarzenie kulturalne. Bo Osiecka była zawsze niekonwencjonalna w swej twórczości, postępowaniu i emocjach. Wyprzedzała w tym innych o krok albo kilometry. Był to bowiem porywający artystycznie koncert. Wokalno-aktorski przekaz Dagny Mikoś, emocjonalny, podkreślony wyborną techniką jej śpiewania i współtworzącego to widowisko chórku (...).”

„ŚWIEŻA URODA ARTYSTYCZNA. Premierowy koncert płyty Dagny/Osiecka”

Ryszard Zatorski „Nasz Dom Rzeszów”

11 listopada 2021 r. odbyła się premiera utworu „Nadzieja”- SINGLA zapowiadający płytę „DAGNY/OSIECKA” – do którego teledysk stworzyła Weronika Krupa. Klip miał premierę na mediach społecznościowych Dagny Mikoś i nadal można go podziwiać na kanale aktorki na YouTube:

Płyta "DAGNY/OSIECKA" pojawi się na początku 2022 roku i w pierwszej kolejności wytłoczone krążki trafią do ofiarodawców internetowej akcji crowfundingowej. W planach jest wypuszczenie do Internetu kolejnego teledysku promującego materiał oraz zaprezentowanie materiały szerszej publiczności.

Premierowy koncert „DAGNY/OSIECKA” odbył się 9 października 2021 w Sali Kongresowej G2A Arena w Rzeszowie-Jasionce w 85 rocznicę urodzin Agnieszki Osieckiej i zgromadził na widowni kilkaset osób, które przyjechały na to wydarzenie z całej Polski. Koncert zakończył się długimi owacjami na stojąco. Na widowni zasiadł Prezydent Miasta Rzeszowa - Konrad Fijołek oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego - Stanisław Kruczek. W trakcie koncertu, w wyjątkowej oprawie wizualnej, siedmioosobowy zespół Dagny Mikoś zaprezentował dziewięć utworów z płyty "DAGNY/OSIECKA". W trakcie premiery, po raz pierwszy na żywo, zostały zaprezentowane nowe aranżacje autorstwa Mikołaja Babuli do utworów Agnieszki Osieckiej takich jak: "Ulica Japońskiej Wiśni", "Nie ma jak pompa", "Miasteczko Cud" czy "Nadzieja".

4 kwietnia ·  13:23

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez