Muzyka

Koncert ANIA SAMA w Polskim Radiu Rzeszów

18 maj · 10:00
Koncert ANIA SAMA w Polskim Radiu Rzeszów

Już 20.05.2022 r. o godz. 19:00 w Studiu Koncertowym im. Tadeusza Nalepy w Polskim Radiu Rzeszów odbędzie się kolejne wydarzenie muzyczne.

Koncert ANIA SAMA usłyszeć będą państwo mogli na 90.5 FM oraz na naszym radiowym kanale YouTube.

Zapraszamy przed odbiorniki: 29 maja, godz. 19:00.


ANIA SAMA

Nowa twarz na polskiej scenie alternatywno-popowej. Czułe i poetyckie teksty oprawione w alternatywno-popowe brzmienia. Intymność i przestrzeń, która wciąga.

Ania Sama, czyli Anna Maciejczyk na co dzień mieszka i pracuje w Krakowie. Jej przygoda z muzyką zaczęła się w dorosłym życiu. Jest autorką słów i melodii. W swojej pracy artystycznej stara się dobierać doświadczonych artystów i producentów. Dzięki temu efekty, jakie osiąga, mają bardzo wysoki poziom. Do tej pory współpracowała między innymi z: Patrick The Pan, Hyper Son, Szymon Piotrowski, Michał Sarapata czy Olga Czyżykiewicz.

Absolwentka prestiżowego programu edukacyjnego dla artystów i managerów muzycznych Tak Brzmi Miasto Inkubator. Wykładowcami i trenerami podczas tych programów byli m.in.: Daga Gregorowicz (Dagadana), Paweł Hordejuk (Happysad), Bartek Stawiarz, Leszek Biolik oraz wielu innych.

W swojej muzyce stawia na autentyczność i melodie prosto z tego pokoju, gdzie jest sama ze swoimi emocjami. Czuły, czasem metaliczny głos, który śpiewa do ucha, a czasem rozcina mrok i otwiera przestrzeń.

Na swoim koncie ma 3 single „Pestka”, „Kołyszą” i „Krok po kroczku” zapowiadające album „Śnienie”, który ukazał się 4 czerwca 2021 r. w formie CD.

W lutym 2021 tytułowa piosenka albumu została zakwalifikowana do półfinału prestiżowego międzynarodowego konkursu songwritterskiego International Songwriting Competition – spośród 26 tysięcy zgłoszonych kompozycji z całego świata do półfinału wybrano tylko 9%.

O albumie: „Śnienie” to mój wielki całus w policzek świata muzyki, w który teraz wchodzę, a moją wizytówką jest właśnie ten album. Przedstawiam się jako Ania Sama, ale „sama” to w tym przypadku nie „samotna”, a opis stanu, w którym najbardziej lubię pisać. Bycie samą w pokoju, wsłuchiwanie się wewnętrzny głos, to dla mnie najlepszy sposób chwytania emocji na papierze, najchętniej kremowym.

Praca nad albumem zaczęła się od pisania piosenek w przejściu zatłoczonego pociągu podczas powrotów w rodzinne strony. Tak powstała moja pierwsza piosenka - „Krok po kroczku”.

Śnienie to dla mnie powitanie pewnego etapu w życiu. Jako już dorosła osoba zdecydowałam się na ryzykowną rzecz, jaką jest pójście za sercem i ten album jest zwieńczeniem tej drogi, a zarazem jej początkiem. Świętuję nim trafność swojej decyzji, fakt, że nie zakopałam talentu oraz wytrwałość, która towarzyszyła mi przez te kilka ostatnich lat.

Rozprawiłam się w nim z wieloma wątkami w moim życiu. Były to obejmowanie swojej bezbronności i delikatności, szukanie swojego miejsca na świecie, pogodzenie się z niespełnioną miłością. Również szukanie miłości do samej siebie i wyznaczanie granic oraz obejmowanie wolności, którą mam twórczo. Brałam moje rany i po dokładnym ich obejrzeniu, przykładałam do nich leczniczy kompres, pozwalając im na gojenie się.

Ta płyta ma swój własny, subtelny blask, który jest odzwierciedleniem mojego blasku w oczach, kiedy mówię o muzyce. Bo na tej płycie błyszczę, iskrzę się. Ujawniam fakt, że noszę w sobie melodie i słowa. Mamy do siebie namiętność, odwzajemnioną namiętność i bliskość. To słychać w brzmieniu tej płyty.

Na albumie można usłyszeć takich producentów jak Patrick The Pan, Hyper Son, Szymon Piotrowski, Michał i Mateusz Sarapata oraz Bartek Brzeziński.

Aktualnie Ania jest na etapie nagrywania nowego materiału na EPkę „Obca”, która powinna ukazać się pod koniec 2022 roku.

Fot. materiały prasowe

18 maja ·  10:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez