Muzyka

Koncert Izabeli Szafrańskiej pt. „Żydowska Ulica”

13 cze · 14:55
Koncert Izabeli Szafrańskiej pt. „Żydowska Ulica”
  • Data: 28.06.2022 r.
  • Miejsce: Dziedziniec Polskiego Radia Rzeszów
  • Godzina: 21:00

Na projekt „Żydowska Ulica” składają się pieśni żydowskie, sefardyjskie, utwory z getta i o tematyce wojennej m.in.: Hava Nagila, Dona Dona, Shalomaleichem, Rebeka, Warszawo ma i wiele innych.

Izabela Szafrańska jest absolwentką kulturoznawstwa na Uniwersytecie w Białymstoku. Przez lata prężnie rozwijała swoją działalność artystyczną, zdobywając wiele nagród muzycznych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Koncertowała m.in. w USA, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Mołdawii, Czechach, Słowacji, Rosji, Danii oraz na Białorusi. Do sukcesu medialnego można zaliczyć jej udział w finale VI edycji programu telewizyjnego „Must Be The Music” z siostrzanym zespołem El Saffron, którego była liderką i założycielką. Jesienią 2018 roku została półfinalistką IX edycji programu „The Voice of Poland”. W 2019 roku zaczęła współpracę z wybitnym kompozytorem i aranżerem Marcinem Partyką oraz ze znakomitymi poetami i autorami tekstów. Premiera debiutanckiego albumu Izabeli Szafrańskiej „Z bursztynu” odbyła się 30 listopada 2019 roku. W marcu 2022 roku wokalistka wydała kolejną płytę z muzyką żydowską „Żydowska ulica/Jewish street”.

Zainteresowania muzyczne wokalistki są wielostylowe. Na co dzień Izabela Szafrańska wykonuje muzykę świata (folk music, muzyka żydowska, sefardyjska, bałkańska i romska), śpiewając w kilku językach: polskim, hebrajskim, ladino, jidysz, romskim, hiszpańskim i angielskim.


DLA CHĘTNYCH MAMY 25 PODWÓJNYCH ZAPROSZEŃ!

ABY UZYSKAĆ ZAPROSZENIE NALEŻY WYSŁAĆ ZGŁOSZENIE na mail: koncert@radio.rzeszow.pl.

W mailu proszę podać:

  • Tytuł wydarzenia: Koncert „ŻYDOWSKA ULICA”
  • Imię i nazwisko
  • Adres zamieszkania
  • Telefon kontaktowy

WAŻNE! Podanie danych dotyczy także osób towarzyszących.

Zaproszenia otrzyma 25 osób, które pierwsze nadeślą prawidłowo wypełnione zgłoszenia, osoby te otrzymają mail z potwierdzeniem rezerwacji miejsca.

Ze względów bezpieczeństwa osoby, które niedopełnią powyższych formalności nie znajdą się na liście zaproszonych gości.

Fot. materiały prasowe

13 czerwca ·  14:55

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez