Muzyka

Koncert Joanny Lewandowskiej „Niebo dla złodziejek”

14 cze · 07:56
Koncert Joanny Lewandowskiej „Niebo dla złodziejek”
 • Data: 24.06.2022 r.
 • Miejsce: Studio Koncertowe Polskiego Radia Rzeszów im. Tadeusza Nalepy
 • Godzina: 19.00

 • Wokal i fortepian - Joanna Lewandowska
 • Gitary - Paweł Stankiewicz „Kadłub”
 • Akordeon - Rafał Grzonka
 • Perkusja - Jakub Szydło

JOANNA LEWANDOWSKA - jeden z najpotężniejszych głosów kobiecych, doceniany zarówno w Polsce, jak i na świecie. W środowisku artystycznym jej nazwisko to synonim profesjonalizmu. Teksty dla Joanny piszą choćby Jan Wołek czy Andrzej Poniedzielski, zaś Zygmunt Konieczny specjalnie z myślą o Joannie napisał partię wokalną do oratorium wielkanocnego pt. Skarga Jerozolimy.

NAGRANIE PŁYTY to podsumowanie pracy artystycznej Joanny na scenie. Tytuł koncertu powstał w czasie wywiadu z wieloletnim redaktorem Polskiego Radia – Zbigniewem Krajewskim i nawiązuje do humorystycznego sformułowania, którym określają ją inni artyści oraz słuchacze: „złodziejka piosenek”.

Ona sama potwierdza, że wyszukuje perełki, odnajduje trzecie i czwarte dno zakurzonych tekstów, zwłaszcza męskich, przeżywa je po swojemu i oddaje ludziom z całym ładunkiem emocji i uczuć. Spaja ona dwa pozornie odległe światy: muzyki improwizowanej oraz ważnego, mądrego tekstu. Pojazzja to mariaż tych dwóch sfer, otwiera ona nowe spojrzenie na pozornie znane piosenki.

NA KONCERT składać się będą piosenki skradzione A. Osieckiej, Z. Wodeckiemu, A. Zausze, A. Poniedzielskiemu, M. Szcześniakowi oraz zespołowi Sztywny Pal Azji. Usłyszymy m.in. ikony polskiej piosenki takie jak „Uciekaj moje serce”, „Lubię wracać”, „Wymyśliłem Ciebie”, „Przepraszam, że żyję”, czy „Wieża radości, wieża samotności”. Joanna przytuli na nową płytę piosenki napisane specjalnie dla niej, wśród premier wykona m.in. utwór tytułowy „Niebo dla złodziejek” pióra Marka Bartkowicza do własnej muzyki, „Golgotę” Jana Wołka do muzyki norweskiego kompozytora Espena Leitena, a także „Dojrzewanie” z tekstem Marii Guzy i muzyką zespołu „Niebo dla Złodziejek”.

DLA CHĘTNYCH MAMY 25 PODWÓJNYCH ZAPROSZEŃ!

ABY UZYSKAĆ ZAPROSZENIE NALEŻY WYSŁAĆ ZGŁOSZENIE na mail: koncert@radio.rzeszow.pl.

W mailu proszę podać:

 • Tytuł wydarzenia: Koncert „Niebo dla złodziejek”
 • Imię i nazwisko
 • Adres zamieszkania
 • Telefon kontaktowy

WAŻNE! Podanie danych dotyczy także osób towarzyszących.

Zaproszenia otrzyma 25 osób, które pierwsze nadeślą prawidłowo wypełnione zgłoszenia, osoby te otrzymają mail z potwierdzeniem rezerwacji miejsca.

Ze względów bezpieczeństwa osoby, które nie dopełnią powyższych formalności nie znajdą się na liście zaproszonych gości.

Serdecznie zapraszamy!

Fot. materiały prasowe

14 czerwca ·  07:56

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez