Muzyka

Koncert z okazji premiery płyty „Miłość”

14 cze · 11:04
Koncert z okazji premiery płyty „Miłość”

Utwory instrumentalne Zbigniewa Łapińskiego w aranżacjach Marcina Partyki.

  • Data: 29.06.2022 r.
  • Miejsce: Dziedziniec Polskiego Radia Rzeszów
  • Godzina: 20:30

Koncert muzyki instrumentalnej Zbigniewa Łapińskiego w aranżacjach Marcina Partyki, promujący nową płytę wydaną przez Polskie Radio Rzeszów.

29 czerwca wieczorem, na dziedzińcu Polskiego Radia Rzeszów odbędzie się wyjątkowy koncert. Zespół pod kierunkiem wybitnego muzyka i aranżera, Marcina Partyki, zaprezentuje utwory instrumentalne zmarłego w 2018 roku Zbigniewa Łapińskiego.

Zbigniew Łapiński współtworzył trio Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński. Był kompozytorem, aranżerem, pianistą i akompaniatorem. Przez wiele lat współpracował z najwybitniejszymi artystami polskich scen. Pisał muzykę do tekstów wielu polskich poetów. Na koncert składają się utwory instrumentalne lub wersje instrumentalne piosenek z różnych lat aktywności twórczej kompozytora, w większości nigdy niepublikowane. Nowe aranżacje, które przygotował Marcin Partyka, łączą kierunek poszukiwań kompozytorskich Zbigniewa Łapińskiego z wrażliwością muzyczną aranżera, dla którego Zbigniew Łapiński był jednym z ważniejszych muzycznych Mistrzów.

PRZED KONCERTEM ODBĘDZIE SIĘ UROCZYSTE WRĘCZENIE NAGRÓD 10. EDYCJI KONKURSU PRZEGLĄDU TWÓRCZOŚCI DZIENNIKARSKIEJ 2021 R.

DLA CHĘTNYCH MAMY 25 PODWÓJNYCH ZAPROSZEŃ!ABY UZYSKAĆ ZAPROSZENIE NALEŻY WYSŁAĆ ZGŁOSZENIE na mail: koncert@radio.rzeszow.pl.

W mailu proszę podać:

  • Tytuł wydarzenia: Koncert „MIŁOŚĆ”
  • Imię i nazwisko
  • Adres zamieszkania
  • Telefon kontaktowy

WAŻNE! Podanie danych dotyczy także osób towarzyszących.

Zaproszenia otrzyma 25 osób, które pierwsze nadeślą prawidłowo wypełnione zgłoszenia, osoby te otrzymają mail z potwierdzeniem rezerwacji miejsca.

Ze względów bezpieczeństwa osoby, które nie dopełnią powyższych formalności, nie znajdą się na liście zaproszonych gości.

Fot. materiały prasowe

14 czerwca ·  11:04

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez