Muzyka
PŁYTA TYGODNIA

LUBOMSKI powraca po latach płytą „SĘK YOU”

9 maj · 24:01
LUBOMSKI powraca po latach płytą „SĘK YOU”

„Nieszkolony głos, mało znana twarz, repertuar ambitny nie dla mas” śpiewał na festiwalu w Opolu w 1987 roku Mariusz Lubomski. Silny głos, charyzma i charakterystyczny taniec uwiódł publiczność w całej Polsce. Był to początek wyjątkowej drogi artystycznej. Ostatnia, wydana w 2008 roku płyta „Ambiwalencja” okazała się dużym sukcesem. Znalazła się na niej nowa wersja piosenki „Spacerologia”, ze znaną frazą „Mam ręce w kieszeniach, a kieszenie jak ocean”. Mariusz Lubomski powraca z nowym albumem pt. „SĘK YOU”, którego premiera miałą miejsce 25.03.2022 roku.

Muzyka i teksty piosenek na albumie „SĘK YOU” ukazują człowieka i całą gamę stanów świadomości oraz emocji, które mu towarzyszą. Słowa autorstwa Sławka Wolskiego poetycko i dosadnie opisują ludzkie uczucia. Muzyka oraz interpretacja Mariusza Lubomskiego wyrywa nas na chwilę z codzienności i porusza.

Tak o płycie mówi Mariusz Lubomski:  

Mówiąc o piosenkach z płyty „SĘK YOU” w tle mam obraz, który namalowałem. Jest na nim namalowana szybkim ruchem pędzla postać, może wyobrażająca mnie? To postać namalowana ponad 30 lat temu. I tak sobie myślę w tej chwili, patrząc na ten obraz i na te piosenki, które śpiewam, że ten obraz mógłby być również okładką tej płyty czyli mamy kogoś, kto sobie żyje, obserwuje świat, ma swoje zmagania w głowie, swój świat i o nim opowiada. I o tym są te piosenki, o kimś z boku, kto czasem jest akceptowany, ale czasem też nie, a czasem bywa pogodzony z losem i uśmiechnięty. Piosenki są z pozoru różne, w różny sposób wykonane i być może są poodrywane jedna od drugiej. Słuchając tych piosenek czuję, że jest w nich ta postać, która to spaja, myśląc metafizycznie, spaja te piosenki swoim wykonaniem. Płyta jest jednocześnie spójna i niespójna. I to, że jest tam 8 piosenek, to mi to wystarcza. Tę amunicję, którą miałem, myślę, wystrzelałem do końca i te piosenki i ta płyta też mnie jako twórcę uruchomiły i mam nadzieję, że będę teraz płynął, szedł dalej za ciosem.

Lista utworów płyty „SĘK YOU”

  1. Popatrz, kochana
  2. Jednakowi
  3. Gryzą się psy
  4. Szczękoszczęście coraz bliżej
  5. W tym sęk
  6. Tylko księżyc
  7. Feromony
  8. Średniowieczność ​​​​​​
9 maja ·  24:01

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez