Muzyka
PŁYTA TYGODNIA

Magdalena Białorucka-Ogorzelec i album „MiłoŚnie”

11 paź · 07:28
Magdalena Białorucka-Ogorzelec i album „MiłoŚnie”

Magdalena Białorucka-Ogorzelec – wokalistka, autorka tekstów, instruktorka wokalna a obecnie również żona i mama rocznego Frania. Absolwentka wokalistyki na kierunku „Jazz i Muzyka Rozrywkowa”, a także filologii rosyjskiej w Rzeszowie.

Od najmłodszych lat śpiew był obecny w moim życiu, lecz z czasem przerodził się w ogromną pasję.

Występuje jako wokalistka sesyjna i wokal wspierający (chórek). Śpiewała dla Majki Jeżowskiej, Krzysztofa Kiliańskiego i wielu innych. Solistka Orkiestry Wojskowej w Siedlcach, z którą w 2017 r. zdobyła Grand Prix oraz Nagrodę Publiczności na 52. Ogólnopolskim Konkursie Orkiestr – Świeradów Zdrój. Brała udział w wielu warsztatach muzycznych m.in. z Grażyną Łobaszewska czy Natalią Kukulską, z którą później wystąpiła na jednej scenie.

W 2019 r. wydała swój pierwszy singiel pt. „Taki a taki”.

Odkąd pamiętam, moim celem było nagranie autorskiej płyty. Po wielu latach nadszedł czas na realizację tego marzenia. Skryte głęboko emocję, łzy szczęścia i smutku, wszystkie przeżycia, rozterki i radości, przelałam na papier. Przy współpracy ze wspaniałymi muzykami: (Bartosz Tarnawski – instrumenty klawiszowe, Szymon Kokoszka – bas, Marek Kindrat – gitara, Damian Sąsiadek – instrumenty perkusyjne) – absolwentami „Jazzu i Muzyki Rozrywkowej”, posiadającymi duże sceniczne doświadczenie i ogromną miłość do muzyki, zaczęłam tworzyć swoją własną, autorską płytę, która ukaże się już w czerwcu tego roku.

Cała płyta to materiał z nutą folkowo-ludową, którą poprzedzi teledysk. Swoje pierwsze poważne sceniczne kroki stawiała w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

Płyta „MiłoŚnie” to debiutancki album Magdaleny Białoruckiej-Ogorzelec, zawierający 7 utworów muzycznym w stylu popowo-folkowym. Cała płyta to przedstawienie różnych odsłon prawdziwej miłości: matki do syna, człowieka do człowieka, kobiety do mężczyzny i wreszcie człowieka do świata.

Płyta została zrealizowana przez genialnego człowieka: Radek Tadel.


Skład:

 • Magdalena Białorucka - Ogorzelec – wokal
 • Bartosz Tarnawski – instrumenty klawiszowe
 • Damian Sąsiadek – perkusja
 • Szymon Kokoszka – bas
 • Marek Kindrat – gitara
 • Radek Tadel – realizacja nagrania: miks i mastering
 • Dawid Rychel – zdjęcia
 • Tomasz Bielecki – perkusjonalia i przeszkadzajki
 • Skrzypce – Piotr Ogorzelec i Ola Jarosińska
 • Altówka – Zuzanna Ogorzelec
 • Wiolonczela – Paweł Ogorzelec
 • Chórki – Rozalia Białorucka, Aleksandra Tocka, Sylwia Łyko, Ewa Siembida
Płyta pt. „MiłoŚnie”, ukazała się w sprzedaży w czerwcu tego roku, dzięki niej chce dać Wam cząstkę mojego serca, zarazić Was tą muzyką, która jest dla mnie tak ważna, a jednocześnie dzięki tekstom pokazać całą moją muzyczną drogę pełną emocji, rozterek, niesamowitych doznań, chwil szczęścia i radości, a także i smutku, aż w końcu kwintesencję mojej długoletniej pracy. Mam nadzieję, że razem z muzykami i realizatorami oraz wszystkimi ludźmi dobrej woli, którzy tworzyli ze mną tę płytę, zabierzemy Was do magicznego świata i razem z nami będziecie odkrywać każdego dnia całą płytę na nowo.

Fot. materiały prasowe

11 października ·  07:28

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez