Muzyka
PŁYTA TYGODNIA

Mietek Jurecki - Telefon zaufania

12 wrz · 08:34
Mietek Jurecki - Telefon zaufania

Wydawnictwo zawiera dwa krążki: "Homo Sapiens” i "Telefon zaufania”. To zupełnie nowa solowa odsłona muzyka, który przez wiele lat współpracował z Budką Suflera. Na jednej z płyt jest muzyka stworzona, do widowiska Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Autorem wszystkich tekstów jest Staszek Głowacz.

Na drugiej płycie pokażę jakim jestem emerytem – tak o płycie „Telefon zaufania” mówi Mieczysław Jurecki.

Doskonale wiem, jak gra się rockowo na gitarze, więc nie będą to spokojne piosenki i z pewnością będzie tam słychać moją rockową duszę! Z tej muzyki już jestem bardzo dumny.


Artysta nagrał materiał skomponowany w całości przez siebie do tekstów Staszka Głowacza, Bogdana Olewicza i Tomasza Zeliszewskiego. Autorem obrazów na całym wydawnictwie jest Filip Skowroński.

Nie zastanawiałem się długo nad tym, w jaki sposób uczcić swoje 65. urodziny. Jest dla mnie oczywiste, że skoro jestem muzykiem, to powinienem taki jubileusz uczcić muzycznie. Postanowiłem tym razem nie nagrywać kolejnego albumu z melodyjnymi piosenkami, chociaż od melodii nie ucieknę, ponieważ urodziłem się w kraju słowiańskim, gdzie najważniejszą wartością muzyczną jest właśnie melodia. (...) Mój nowy solowy album zawiera muzykę, która na przestrzeni lat zawsze bardzo mnie pociągała, natomiast do tej pory nie miałem okazji skomponować jej i nagrać. Jak pewnie Państwo usłyszycie, nadal nie przejmuję się modnymi stylami i wskazówkami decydentów medialnych. Gram tak, jak lubię i jestem dumny z tego, że w moim wieku stać mnie na tyle muzycznej energii

– mówi Mietek Jurecki.


Mieczysław Jurecki urodził się we Wrocławiu. Jest basistą, gitarzystą, kompozytorem i aranżerem. Nagrał ponad 200 płyt i brał udział w niezliczonych sesjach nagraniowych dla Polskiego Radia. W 1981 trafił do Budki Suflera, w której z przerwami grał do 2003. W międzyczasie nagrywał solowe płyty, brał udział w niezliczonych projektach jako muzyk sesyjny, a z założonym przez siebie zespołem Półbuty (m.in. Marek Raduli, Tomasz Zeliszewski) nagrał płytę "To twoje życie i twoje marzenia" (2001). W 1998 nagrał solową płytę "12 sprawiedliwych", w nagraniu której uczestniczyli czołowi polscy gitarzyści. płyta została przez magazyn „Gitara i bas” uhonorowana tytułem "Wydawnictwo Roku", a Jurecki – tytułem najlepszego polskiego gitarzysty basowego.

fot. okładka płyty

12 września ·  08:34

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez