Muzyka
PŁYTA TYGODNIA

Mr Pollack – „Siedem źródeł”

21 lut · 08:18
Mr Pollack – „Siedem źródeł”

„Siedem Źródeł” – pożegnalna płyta legendarnego twórcy, kompozytora i – Jacka Polaka, który pochodzi z Mielca. Ostatni album jednego z najsłynniejszych gitarzystów w muzycznych dziejach Polski. To wydawnictwo z pogranicza rocka progresywnego z domieszką bluesa, poparte niepowtarzalnym brzemieniem, które zawiera w sobie 12 niesamowitych kompozycji. Wyjatkowej muzyce towarzyszy warstwa tekstowa będąca dosłownym i ewangelicznym niemalże przesłaniem ich autora – Jacka Polaka.

Płyta „Siedem Źródeł” zawiera takie utwory jak „Zatrzymaj Czas”, „Broken Blues”, „Alleluja”, „Przebudzony”, tytułowy „Siedem Źródeł” oraz inne, pozostające w rockowych klimatach kompozycje.

Urokliwe melodie, niezapomniane solówki i niezwykłe podziały rytmiczne wzmocnione niesamowitym brzmieniem siedmiostrunowej gitary – wszystko to znajdziecie na tym krążku.

Album to swoisty wyraz pamięci i hołdu dla jego twórcy – Jacka Polaka. Wspierany przez swojego brata, Grzegorza, artysta nagrał wszystkie kompozycje, których teraz, drogi słuchaczu, będziesz mógł posłuchać, kontemplować, zachwycać się i zachować jednocześnie pamięć o Paganinim gitary.

Fot. materiały prasowe

21 lutego ·  08:18

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez