Muzyka
PŁYTA TYGODNIA

Muse "Will Of The People"

9 paź · 18:51
Muse "Will Of The People"

Zdobywcy Grammy i BRIT, Muse, wrócili z nowym studyjnym albumem "Will Of The People". Płyta spotkała się z szerokim uznaniem krytyki za śmiałe ambicje i znakomite odzwierciedlenie wciąż zmieniającego się świata.

Wyprodukowany w całości przez muzyków tria, składający się z 10 utworów zestaw poprzedzały single "Won't Stand Down", "Compliance", tytułowy "Will Of The People" oraz "Kill Or Be Killed". Ponadto, fani otrzymują dorównujące tym utworom pod względem znakomitości i różnorodności "Liberation", gdzie słychać echa glam rocka w erze dezinformacji, czy pełen niewinności i czystości utwór "Verona" z nostalgicznym tekstem. Na płycie znalazły się również niepokojąca ballada "Ghosts (How Can I Move On)" czy naładowana charakterystyczną dla Muse nerwową energią rozpędzona "Euphoria".

Z okazji premiery albumu Muse opublikowali teledysk do "You Make Me Feel Like It's Halloween". W piosence słyszymy pulsującą electro-rockową energię oraz złowieszcze syntezatory w klimacie Johna Carpentera. Całość dopełnia idealnie dopasowany, przerażający klip wyreżyserowany przez Toma Tellera. W wideo pojawia się wiele odniesień do klasycznych horrorów, jak "Lśnienie", "Piątek, trzynastego", "Krzyk", "To", "Duch", "Christine", "Uciekinier", "Carrie" czy "Nightmares In The Sky".

Muse tworzą Matt Bellamy, Dominic Howard i Chris Wolstenholme. Ich ostatni album, "Simulation Theory", zadebiutował na pierwszym miejscu w wielu krajach i był szóstym z kolei, który zadebiutował na szczycie listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Poprzednia płyta, "Drones", zapewniła formacji nagrodę Grammy. Od powstania w 1994 roku, Muse wydali osiem albumów studyjnych, które sprzedały się w ponad 30 milionach egzemplarzy na całym świecie.

Uznawani za jeden z najlepszych zespołów koncertowych na świecie, Muse zdobyli wiele nagród, w tym dwie nagrody Grammy, statuetkę American Music Award, pięć MTV Europe Music Awards, dwie Brit Awards, jedenaście NME Awards i siedem Q Award.

9 października ·  18:51

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez