Muzyka

Najnowszy album zespołu Strachy na Lachy – „Piekło”

4 paź · 12:38
Najnowszy album zespołu Strachy na Lachy – „Piekło”

„Piekło” już jest! Najnowszy album studyjny zespołu Strachy na Lachy właśnie się ukazął – płyta trafiła do sklepów oraz wszystkich serwisów streamingowych. Strachy w nowej, elektronicznej odsłonie i z poetyckimi – jak zawsze – tekstami zaskoczą nie tylko swoich fanów. „Piekło” to album przepiękny – przekonajcie się sami!

„Piekło” to pierwszy od kilku lat album studyjny Strachów na Lachy, jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów rockowych. Grabaż i jego formacja, na nowym wydawnictwie sięgają do elektronicznych inspiracji, ciekawych brzmień i intrygujących rytmów. Nie zabraknie także poetyckich, pełnych subtelności tekstów, które stanowią znak firmowy zespołu.
Jakie jest „Piekło”? Przedsmak tego albumu to opublikowane latem single – „Niebotyczne niebowstąpienie” i „Zachmurzony w Tobie” - poetyckie teksty spotykają tu ciekawe brzmienie, z elementami elektroniki i rocka. Grabaż i zespół po raz kolejny udowadniają, że są absolutnymi mistrzami eklektycznej, najwrażliwszej muzyki.

Album to nowa jakość w muzyce Strachów na Lachy, również za sprawą producentów – Sławka Pietrzaka i Andrzeja Iziego Izdebskiego, współpracującego także z Ralphem Kaminskim.

„Piekła” można słuchać także we wszystkich serwisach streamingowych, płyta dostępna jest w sklepach muzycznych.


Strachy Na Lachy to formacja powołana w 2001 roku przez Grabaża i Kozaka, założycieli Pidżamy Porno. Pierwszy skład uzupełnili basista Longin Bartkowiak, perkusista Rafał Kuzyn Piotrowiak i gitarzysta Mariusz Nalepa. W 2003 roku grupa podpisała kontrakt płytowy z niezależną firmą płytową SP Records. Od tamtej pory formacja wydała kilka albumów – każdy z nich uzyskał status Złotej lub Platynowej Płyty, a lider formacji, Krzysztof Grabaż Grabowski, uhonorowany został Paszportem Polityki.

Jesienią 2021 ukazał się ich ósmy album studyjny.

Fot. materiały prasowe

4 października ·  12:38

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez