Muzyka

Nowa EP-ka Liki – „Inaczej” od dziś w serwisach cyfrowych

21 lip · 11:45
Nowa EP-ka Liki – „Inaczej” od dziś w serwisach cyfrowych

Od dziś w serwisach cyfrowych dostępna jest nowa EP-ka Liki – „Inaczej”. Ten mini album to swoista wizytówka artystki i zapowiedź jej nowych muzycznych poszukiwań. Album oddziela jej poprzednie dokonania od tych, które teraz są jej najbliższe. Lika sama napisała teksty i skomponowała muzykę. Za produkcję utworów odpowiada Grzegorz Stasiuk (studio 7 Piętro), który współpracuje m.in. z Maćkiem Maleńczukiem, Paulą, Jackiem Wójcickim, Karo Szczurowską i innymi. Wraz z EP-ką ukazał się teledysk do utworu „Nie tego chcę”.

Sama siebie motywuję poprzez pisanie tekstów swoich piosenek. Chcę zatrzymać w nich najważniejsze chwile i prawdy, którymi chcę się kierować. „Nie tego chcę” to moja mantra, w której powtarzam sobie i innym, że nie wolno odkładać marzeń na później. Czas nie jest dla nas łaskawy. Przemyka między palcami, zaskakuje, zmienia nasze plany, gubi sens. Trzyma nas w garści. Co zatem możemy z tym zrobić? Warto próbować wypełniać go szczęściem do maksimum. Zadowalać siebie – przede wszystkim!

W nagraniach udział wzięli: Kuba Frydrych – gitary, Tomasz Zieliński – bas, Przemek Kuczyński – perkusja, Grzegorz Stasiuk – klawisze. Miks i mastering – Marcin Gajko.

LIKA (Angelika Wdowczyk) to pochodząca z Warszawy wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i… prawniczka. Laureatka „Szansy na Sukces” (w edycji finałowej wystąpiła z zespołem Perfect w piosence: „Ale wkoło jest wesoło” oraz w programie z zespołem Wawele: „Biały Latawiec”).

Jest laureatką Muzycznej Rebelii Radia Dla Ciebie. Ukończyła z wyróżnieniem klasę wokalną Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzowej I i II stopnia w Warszawie pod patronatem Akademii Muzycznej w Katowicach. Pod koniec 2020 roku ukazał się jej debiutancki album. Na płycie znalazło się 10 utworów, z których znane są już single „Toga”, „Błysk” i „Złoto”. Utwór „Błysk” skomponował dla niej Marek Kościkiewicz. Z tym utworem, we wrześniu 2020, wystąpiła w Konkursie Debiuty na 57 KFPP w Opolu, gdzie zdobyła nagrodę dla najciekawszej osobowości konkursu! Album LIKA jest osadzony w stylistyce pop-rockowej, z drobnymi elementami new wave i muzyki elektronicznej.

W kwietniu 2021 r. wydała singiel „Perfekcyjny” promujący EP-kę o tytule „Inaczej”.

Fot. materiały prasowe

21 lipca ·  11:45

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez