Muzyka

Plebiscyt „Werbel 2020”

1 gru · 16:42
Plebiscyt „Werbel 2020”

Werbel 2020

KONCERT FINAŁOWY

Koncert Finałowy Werbel 2020 odbędzie się z udziałem publiczności 😍

Bilety na koncert będzie można wygrać na naszej antenie, dlatego gorąco zachęcamy do słuchania Polskiego Radia Rzeszów wyjątkowo uważnie 😉

Więcej szczegółów w poniższym filmie zdradza Przemysław Tejkowski – Prezes Polskiego Radia Rzeszów, który osobiście zaprasza Państwa na piątkowe wydarzenie.

Koncert Finałowy plebiscytu Werbel 2020, odbędzie się 12.02.2021 r. Wystąpią laureat Nagrody Jury Kufel oraz zwycięzca Nagrody Publiczności zespół Żmije. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Raz, Dwa, Trzy. Wystąpi także zwyciężczyni ubiegłorocznego plebiscytu Aga Walczak.

Agnieszka Walczak – wokalistka i raperka tworząca muzykę soul, rap, r&b.
Artystka wydała płytę „Biorę to na siebie” w 2019 roku i to właśnie za nią otrzymała nagrodę „Werbel 2019”. Aga jest zdecydowanie jedną z najciekawszych postaci kobiecych na polskiej rap scenie i wyróżnia się na niej absolutnie wszystkim – od warstwy lirycznej zaczynając, przez umiejętności wokalne brnąć dalej, a na naturalności kończąc.

Kufel – Czyli Bartek Matłosz pochodzący z Żarnowej obok Strzyżowa. Ma 23 lata od dziecka zajmuje się muzyką. Multiinstrumentalista, kompozytor i autor tekstów. Obecnie współpracuje z Dominikiem Cynarem z zespołu Steel Velvet oraz Yellow Horse. Ma na koncie płytę pt. „Debiut” i ten krążek jest jego prawdziwym debiutem fonograficznym. Jego muzyka to rock z pogranicza popu i reggae.

Zespół Raz, Dwa, Trzy – należą do klasyki. Znają ich wszyscy. Prostotą i szczerością trafiają do każdego, są uniwersalni. Bez względu na wiek – swój i odbiorcy, potrafią trafić w sedno i uchwycić to coś szczególnego, tu i teraz. Ich utwory mają niesamowitą zdolność pobudzania do rozmowy, otwierają umysł i rozwiązują język. Niewiele zespołów w Polsce może pochwalić się tak bogatą historią wspólnego grania. Razem przeszli długą drogę przez wiele nurtów i stylistyk, od jarocińskiej sceny, po studio im. Agnieszki Osieckiej. Stale imponują wrażliwością, spostrzegawczością i dystansem. Koncertują nieprzerwanie od 1990 roku, w roku 2020 obchodzili 30 lecie swojego istnienia.

GŁOSOWANIE

Zakończyło się głosowanie na nagrodę publiczności „WERBEL 2020”. W tym roku słuchacze Polskiego Radia Rzeszów docenili zespół Żmije za płytę „NIEBOSKŁON”. Na płycie znajduje się 12 utworów. To doskonały folkowy klimat świetnie określający ich kierunek muzyczny. Charakterystyczny mocny głos wokalisty idealnie wpasowuje się w brzmienie zespołu. Na płycie możemy usłyszeć nieżyjącego już Pawła Romka, który przez wiele lat współpracował z grupą, grając na skrzypcach.

Plebiscyt muzyczny Werbel to coroczny konkurs Polskiego Radia Rzeszów na najlepszą płytę podkarpackiego zespołu, w ramach którego przyznawane są dwie nagrody: Jury oraz Publiczności.

Wyniki głosowania SMS:

1 grudnia ·  16:42

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez